Microsoft odhalí příští týden další detaily o novém Xboxu

Microsoft odhalí příští týden další detaily o novém Xboxu

Přednášky z odloženého GDC proběhnou po internetu. Vystoupí i autoři Gears a Forzy

Zdroj: Microsoft
10. 3. 2020

Už na konci února potvrdili organizátoři GDC, že letošní ročník renomované konference kvůli obavám z koronaviru odkládají na léto. Nasvědčovalo tomu i předchozí rušení účasti ze strany mnoha společností, jako jsou Sony, Kojima Productions, EA, Epic Games nebo Activision Blizzard a bylo jisté, že se podobná opatření dotknou i dalších akcí. Na druhou stranu to ale dává herním společnostem šanci zjistit, jak by mohly podobné konference a veletrhy proběhnout virtuálně, přes internet, k čemuž se pozitivně stavěli například lidé v Unity Technologies či Microsoftu. A právě redmondský gigant necelé dva týdny po odkladu GDC odkrývá plány na vlastní show, která se pod názevm Game Stack Live uskuteční prostřednictvím živého streamu už za týden. Zveřejněný harmonogram navíc odhalil, že se už příští středu dočkáme nových informací o novém Xboxu Series X a herně-streamovacím projektu xCloud, o kterých se bude mluvit v rámci společné hodinové přednášky.

Harmonogram zahrnuje bezmála dvacítku zajímavých přednášek, v rámci kterých se budou rozebírat hry i práce studií sdružených pod hlavičkou Xbox Game Studios.

„Od chvíle, kdy bylo GDC odloženo, jsme v naší kuchyni připravovali harmonogram a myslím, že máme hotovo. GDC se sice neuskuteční, ale naše přednášky ano. Sledujte Game Stack Live na Mixeru živě od 17. do 18. března,“ hlásí Microsoft na sociálních sítích a přidává odkaz na vývojářskou část svého oficiálního webu. Harmonogram zahrnuje bezmála dvacítku zajímavých přednášek, v rámci kterých se budou rozebírat hry i práce studií sdružených pod hlavičkou Xbox Game Studios. Jen namátkou vystoupí online vývojáři ze studia Coalition, Rare, Turn 10, Double Fine nebo inXile, aby mluvili o svých titulech a tématech jako přístupnost her, vedení herního studia či způsobech, jakým se hry iterují až k finálnímu výsledku. Vedle toho pak přijdou ke slovu i vzletnější témata, jako podoba a stav současného herního odvětví, maximalizace dopadu a dosahu nezávislých her nebo způsoby, jakým online služby ovlivňují vývoj her pro nadcházející generaci.

Zlatým hřebem ale bude již zmiňovaná prezentace novinek o Xboxu Series X a Projectu xCloud, nazvaná Nová kapitola hraní. Z našeho pohledu navíc začne ve středu 18. března v 19.40 hod., takže sledování novinek nebude nic překážet. Co se týče xCloudu, nejlákavější by bylo rozšíření množiny regionu, v nichž je služba dostupná v testovací verzi, případně kompatibilních zařízení, což musí Microsoft v dohledné době učinit tak jako tak. V souvislosti s novou konzolí pak očekáváme rozvedení nedávno odhalených detailů o grafickém výkonu či příslibu 120 fps, které koncem února vzbudilo mezi hráči překvapivé reakce.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru