Microsoft o Game Passu, další akci, VR i mini lednici

Microsoft o Game Passu, další akci, VR i mini lednici

Xbox oslaví 20 let, pyšní se úspěchem Sea of Thieves, láká na další ledničky i nákupy studií

Zdroj: Microsoft
20. 10. 2021

Společnost Microsoft oznámila, že chce s hráči oslavit 20. výročí Xboxu. Na 15. listopadu naplánovala speciální vysílání. Upozornila nicméně, že nebude oznamovat žádné nové hry a půjde o oslavu samotného výročí. Brzy se prý máme dočkat dalších podrobností o této akci. Stream začne v 18 hodin našeho času.

Sea of Thieves a (ne)úspěch Game Passu

Americký gigant se také pochlubil, že Sea of Thieves už si vyzkoušelo 25 milionů hráčů a při této příležitosti samozřejmě láká další. I Microsoft připomíná, že tohoto úspěchu hra dosáhla díky tomu, že je k dispozici všem předplatitelům služby Game Pass na konzolích i PC. Pokud se do hry připojíte nyní, můžete se těšit na bonus v podobě zlaťáků a dublonů. Pětadvacet milionů pirátů je slušný úspěch na hru, které řada kritiků přisuzovala rychlé potopení.

Když už je řeč o Game Passu, Microsoft prozradil, že počet předplatitelů neroste tak rychle, jak si firma představovala. Přesto se počet členů zvedl o 37,5 procenta, vyplynulo z finančních výsledků. Microsoft chtěl docílit nárůstu o 47,8 %. Není divu, že Xbox má od služby vysoká očekávání, investuje do zní zjevně hodně peněz a snaží se neustále rozšiřovat katalog her, do nějž mnohdy patří i tituly, které v Game Passu najdeme už v den jejich vydání.

Mini ledničky jsou fuč a VR pro Xbox nebude

Pokud jde o zklamání, smutný není jen Microsoft, ale také fanoušci, kteří si dělali zálusk na mini lednici ve tvaru Xboxu Series X. Spuštěné předobjednávky se totiž včera kvůli překupníkům vyprodaly během několika málo minut. A mini ledničky se obratem začaly objevovat na eBay, ovšem výrazně dráž než za oficiálních 100 dolarů. Další kusy budou k dispozici podle Microsoftu v prosinci při oficiálním uvedení na trh.

A pokud stále nemáte Xboxu dost, mohl by vás zajímat, že Phil Spencer při příležitosti akce WSJ Tech Live zmínil, že Microsoft stále neskončil s akvizicemi herních studií. Do vlastního VR headsetu se naopak firma nehrne. Spencer ocenil, čeho na tomto poli dosáhly společnosti jako Sony, Oculus VR nebo Valve, ale nadále platí, že žádný vlastní VR headset k Xboxu asi nepřipojíme.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru