Microsoft musel Sony svěřit Xbox Series před vydáním

Vývojáři pod křídly PlayStation Studios museli mezi prvními obdržet připravovaný nový Xbox

Zdroj: San Diego Studio
17. 6. 2021
Název: MLB The Show 21 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 20. 4. 2021 Platformy: , , , Žánr:

Aby se letošní ročník sportovní série MLB The Show mohl objevit vůbec poprvé i na Xboxu včetně úplně nového Xboxu Series, musel Microsoft ještě před vydáním next-gen konzolí poskytnout vývojářům z týmu San Diego Studio tento systém. Sarah Bond z Microsoftu prohlásila v rozhovoru pro magazín Axios, že to byl opravdový projev důvěry.

Je nutné si uvědomit, že v tu chvíli musel svěřit připravovanou konzoli do rukou svému hlavnímu rivalovi. Že se tento krok vyplatil, protože Microsoft o tento baseball na své konzoli velmi stál, nejlépe dokládají prodejní čísla. Podle Microsoftu se MLB: The Show 21 během uvedení na trh stalo největší sportovní hrou za poslední rok na Xboxu a druhou nejúspěšnější sportovní hrou na Xboxu všech dob.

MLB na Xboxu po osmi letech

Díky uvedení hry rovnou do Game Pasu přidal Xbox miliony nových fanoušků této značce a výrazně prý rozšířil hráčskou základnu. Dlužno dodat, že ze série MLB: The Show se stala multiplatformní hra z rozhodnutí majitele licence. Díky tomu se first party exkluzivity dočkali i hráči na konkurenčním zařízení. Nešlo přímo o iniciativu Sony.

Kromě PS4, PS5 a Xboxu Series je MLB The Show 21 k dispozici také na Xboxu One. Jedná se o první licencovaný baseball na Xboxu od vydání MLB 2K13. Microsoft se prý snažil dostat sérii MLB The Show na svou konzoli celé roky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru