MLB The Show 21, Sony Interactive Entertainment, Microsoft musel Sony svěřit Xbox Series ještě před vydáním

Microsoft musel Sony svěřit Xbox Series před vydáním

Vývojáři pod křídly PlayStation Studios museli mezi prvními obdržet připravovaný nový Xbox

Zdroj: San Diego Studio
17. 6. 2021
Název: MLB The Show 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2021

Aby se letošní ročník sportovní série MLB The Show mohl objevit vůbec poprvé i na Xboxu včetně úplně nového Xboxu Series, musel Microsoft ještě před vydáním next-gen konzolí poskytnout vývojářům z týmu San Diego Studio tento systém. Sarah Bond z Microsoftu prohlásila v rozhovoru pro magazín Axios, že to byl opravdový projev důvěry.

Je nutné si uvědomit, že v tu chvíli musel svěřit připravovanou konzoli do rukou svému hlavnímu rivalovi. Že se tento krok vyplatil, protože Microsoft o tento baseball na své konzoli velmi stál, nejlépe dokládají prodejní čísla. Podle Microsoftu se MLB: The Show 21 během uvedení na trh stalo největší sportovní hrou za poslední rok na Xboxu a druhou nejúspěšnější sportovní hrou na Xboxu všech dob.

MLB na Xboxu po osmi letech

Díky uvedení hry rovnou do Game Pasu přidal Xbox miliony nových fanoušků této značce a výrazně prý rozšířil hráčskou základnu. Dlužno dodat, že ze série MLB: The Show se stala multiplatformní hra z rozhodnutí majitele licence. Díky tomu se first party exkluzivity dočkali i hráči na konkurenčním zařízení. Nešlo přímo o iniciativu Sony.

Kromě PS4, PS5 a Xboxu Series je MLB The Show 21 k dispozici také na Xboxu One. Jedná se o první licencovaný baseball na Xboxu od vydání MLB 2K13. Microsoft se prý snažil dostat sérii MLB The Show na svou konzoli celé roky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru