Microsoft dnes Bethesdě pořádá stream na přivítanou

Microsoft dnes Bethesdě pořádá stream na přivítanou

Spekulovaná prezentace je ale ve skutečnosti jen debatou vedení. Začíná už v 19 hodin

Zdroj: Bethesda
11. 3. 2021

Ještě před tím, než Evropská komise posvětila spojení Microsoftu a ZeniMaxu, se živě spekulovalo o chystaném streamu, prostřednictvím kterého měla rodina Xbox oficiálně přivítat nová studia a jejich projekty. Novinář Jeff Grubb naznačoval, že akce proběhne ve čtvrtek 11. března a spíš než o budoucnosti měli podle jeho slov zástupci obou společností mluvit o tom, jak se akvizice dotkne hráčů právě teď, zejména ve spojení s Game Passem. Celý týden jsme proto vyhlíželi případné oznámení, které by potvrdilo předchozí spekulace a hle, skutečně jsme se ho dočkali. V tichosti, bez fanfár, šéf marketingu Aaron Greenberg potvrdil, že na dnešní večer – konkrétně 19. hodinu – video skutečně chystají, povahu očekávané prezentace mít ale nebude.

V pozvánce na svém Twitteru zve ke sledování diskuze mezi členy Xboxu a Bethesdy, přidává však velmi důležitou poznámku: „Toto video nebude zaměřeno na novinky či odhalení.“ Diváci místo toho dostanou možnost zjistit víc o týmech a lidech spadajících v hierarchii pod Bethesda Softworks a načerpat první náznaky toho, jak bude spolupráce fungovat. Z nějakého důvodu pak má již připravená premiéra videa na YouTube přiřazenou hru Half-Life: Alyx, s největší pravděpodobností se ale jedná o chybu a fanoušci se na její konto baví. Kdybychom si však měli tipnout, představení VR pro Xbox bychom dnes neočekávali.

Je nicméně zarážející, že Microsoft k akci neposkytl žádné informace skrze tradiční kanály, jako jsou sociální sítě Xboxu nebo web Xbox Wire, kde je však na prominentním místě dva dny starý článek s oficiální zdravicí a uvítáním Bethesdy. Jak už jsme vás informovali v úterý, Microsoft se rozrostl o osmičku studií – Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios – spolu s jejich vášnivými komunitami. Microsoft zároveň potvrdil, že některé nové hry budou dostupné exkluzivně na Windows, resp. Xboxu a počítá se samozřejmě i s Game Passem. Pete Hines ostatně lákal na to, že ještě tento týden dorazí do katalogu další hry od Bethesdy, mezi kterými mohou potenciálně být tituly jako TES IV: Oblivion, oba díly The Evil Within, Wolfenstein nebo Dishonored, které by doplnily stávající nabídku.

Právě o nich může být dnes večer potenciálně řeč, půjde ale s největší pravděpodobností o to jediné, co se na konto konkrétních titulů dozvíme. I z tohoto důvodu budeme akci sledovat pouze zpovzdálí a vše případně shrneme v průběhu zítřka na webu či v novinkovém souhrnu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru