MicroProse znovu získal práva na sérii Falcon

MicroProse znovu získal práva na sérii Falcon

Na Steamu najdete starší hry a vydavatel láká, že pomýšlí také na pokračování

Zdroj: MicroProse
5. 5. 2023

Společnost MicroProse oznámila, že znovu získala nazpět práva ke slavné letecké sérii Falcon. Hry s touto značkou se tak vracejí do portfolia vzkříšené společnosti, která se snaží navázat na své úspěchy z devadesátých let. Nezůstane přitom jen u historie. MicroProse chce pokračovat v této sérii “novými produkty”, tvrdí v tiskové zprávě. Rád by navázal na odkaz ikonické značky.

Starší hry z této série dnes najdete na Steamu. Platí to pro originál z roku 1987, Falcon A.T. z roku 1988, Falcon Gold z roku 1994 i Falcon 4.0 z roku 1998. Jednotlivé tituly se momentálně na Steamu prodávají ve slevě za necelých 6 eur, nebo můžete rovnou sáhnout po celé kolekci, která vás přijde na 10 eur. Tu najdete i na GOGu.

MicroProse se během posledních let zase docela rozrostl, pokud jde o množství her. Soustředí se, stejně jako kdysi, hlavně na válečné hry a simulace. Vedle další klasické série B-17 či Carrier Command ale v jeho nabídce najdete i nové hry jako Tiny Combat Arena, Task Force Admiral nebo Second Front.

Slavní MicroProse se vrací se třemi novými hrami

MicroProse v kostce

Společnost v roce 1982 založili Bill Stealey a Sid Meier. Fungovala 17 let do roku 2003 pod různými vlastníky. Poté se z ní stala v podstatě jen prázdná schránka - značka. Pokusy oživit ji se opakují minimálně od roku 2007. V letech největší hojnosti vydávala hry jako Civilization, X-COM, F-15 Strike Eagle, F-19 Stealth Fighter, Grand Prix, Master of Orion nebo Railroad Tycoon. A zapomínat bychom samozřejmě také neměli na Star Trek tituly - A Final Unity, Generations, Birth of the Federation a Klingon Honor Guard.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru