Microids zakládají vlastní studio na adventury

Microids zakládají vlastní studio na adventury

Hledají lidi se zkušenostmi s vývojem v Unity na konzole. Vydavatel chystá přes 25 her

Zdroj: Microids
9. 6. 2021

Francouzská společnost Microids o sobě dává v posledních týdnech opakovaně vědět a zjevně její ambice rostou. Teď oznámila otevření nového vlastního studia v Lyonu. Tým se jmenuje jednoduše Microids Studio Lyon a asi nikoho, kdo tuto společnost zná, nepřekvapí, že se bude specializovat na adventury.

Studio vede David Chomard, který v herním průmyslu pracuje od roku 1996 a mimo jiné působil třeba v Atari. Tým v tuto chvíli nabírá zaměstnance a hledá přibližně 20 vývojářů na různé pozice, kteří mají zkušenost s vývojem v enginu Unity na konzole. Šéf Microids Stéphane Longeard říká, že nové studio je součástí nové strategie, kterou firma zahájila minulý rok. Microids už se zjevně nechtějí spoléhat jen na spolupracující týmy.

To ovšem neznamená, že nebudou dál pracovat s externími partnery. Ve vývoji mají taková studia pro Microids víc než různých atraktivních 25 titulů. Jen z poslední doby můžeme jmenovat oznámení Alfred Hitchcock – Vertigo, různé hry se Šmouly, Flashback 2, krabicovku Oddworld Soulstorm nebo Asterix & Obelix: Slap them All. To jsou všechno velmi slušné značky s potenciálem zabodovat ve větším měřítku.

Microids fungují už od roku 1985. Po krachu Cryo Interactive získali například práva na jejich slavné značky. Většinu úspěchů si ale vydobyli sami nebo ve spolupráci se svými parťáky. Určitě vám neušlo, že v posledních letech vydávali hry jako Beyond a Steel Sky, Gear.Club Unlimited, Syberia, Still Life nebo Post Mortem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru