Microids chystají hru podle slavného anime

Microids chystají hru podle slavného anime

Space Adventure Cobra slibuje zalichotit fanouškům, ale oslovit také nováčky

Zdroj: TMS Entertainment
15. 3. 2023

Francouzská společnost Microids pokračuje ve svém tažení za licencovanými značkami a současně znovu nakukuje do Japonska. Podepsala smlouvu s animátorskou firmou TMS Entertainment na novou videoherní adaptaci mangy a anime Space Adventure Cobra. Titul už je ve vývoji a v tuto chvíli se nachází ve fázi předprodukce. V nové hře se staneme známým galaktickým námezdním lovcem v barevném a futuristickém světě.

Oznámený titul má zamířit na PC i konzole. Šéf Microids Stéphane Longeard říká, že jsou extrémně nadšení, že mohou pracovat na adaptaci této značky, která má spoustu věrných fanoušků. Slibuje přitom, že budou maximálně respektovat postavy a svět, který vytvořil autor komiksu Buiči Terasawa. Výsledkem má být skvělé dobrodružství s pohlcující hratelností, které chce zalichotit nejen znalcům předlohy, ale i nováčkům v tomto vesmíru.

Nově navázanou spolupráci si chválí i šéf TMS Entertainment Tadaši Takezaki, který říká, že jsou ohromení vášní a profesionalitou týmu v Microids. Majitelé práv jsou si podle něj jistí, že fanoušky nová hra nadchne. Bohužel jsme se ale nedozvěděli, kdo přesně na hře pracuje ani žádné další podrobnosti.

Původní komiks přitom debutoval už v roce 1978 pod názvem Cobra a vycházel až do roku 1984. Anime Space Adventure Cobra mělo premiéru v roce 1982 a došlo také na film. Ani na poli videoher není značka žádným nováčkem. Ty první vyšly rovněž v roce 1982 a šlo o klasické digihry Space Cobra Professional a Space Cobra the Psychogun. V roce 1987 vyšly hry Cobra a Cobra II pro Amstrad CPC, respektive Atari ST. 

V roce 1989 na PC Engine zamířil titul Cobra: Kokuryū Ō no Densetsu a o rok později ještě Cobra 2: Densetsu no Otoko, který později vyšel i na Západě pod názvem The Space Adventure – Cobra: The Legendary Bandit pro Mega CD. V roce 1996 následoval titul Cobra the Shooting pro PlayStation a od té doby se značka vracela relativně často, ale mnohdy na různých automatech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru