Medieval Dynasty, Toplitz Productions, Medieval Dynasty připomíná survival verzi KCD

Medieval Dynasty připomíná survival verzi KCD

Polští vývojáři se inspirovali u Kingdom Come. Nechají nás vybudovat a řidit vlastní vesnici

20. 4. 2020
Název: Medieval Dynasty Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Polské studio Render Cube chystá hru Medieval Dynasty, která svým zasazením, ale i stylizací většině hráčů na první pohled zřejmě připomene české RPG Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios. Nicméně hratelností se mu zřejmě hodně vzdálí. Novinka slibuje velký otevřený svět inspirovaný středověkou Evropou a hráč se v ní chopí chudého lovce a farmáře, který vezme osud do vlastních rukou. Vaším úkolem je vybudovat z malé osady prosperující vesnici a nakonec třeba celé město.

Autoři slibují nejen střídání dne a noci, ale také všechna čtyři roční období a realistické počasí.

Máme lovit divoká zvířata, sbírat suroviny i vyrábět předměty. Ve hře postavíme nejprve svůj vlastní příbytek a pak také další domy, a tak budeme rozšiřovat své hranice i vliv. Cílem je založit rodinu, postarat se o ženu i své potomky a přilákat do vesnice další obyvatele. To vše ve snaze vybudovat a rozšířit vlastní dynastii, jak už název hry napovídá, a zajistit si tak, že historie nezapomene vaše jméno. Neustále přitom budeme pilovat své dovednosti a odemykat nové schopnosti, které nám pomohou v nebezpečném světě přežít.

Autoři slibují nejen střídání dne a noci, ale také všechna čtyři roční období a realistické počasí. Budeme kácet stromy, sbírat kamení, pěstovat nejrůznější plodiny, ale samozřejmě také vyrážet za dobrodružstvím. Celkem půjde v Medieval Dynasty vybudovat 18 různých staveb v několika navazujících úrovních. Vyrobit bude možné desítky předmětů počínaje oblečením, přes nástroje, nábytek až po zbraně. Své ovečky ale také musíte nakrmit, protože zimy budou kruté, takže nezapomeňte obdělávat půdu a udělejte si zásoby na horší časy.

Zdejší svět má být nejen realistický, ale i plný divokých zvířat, jako jsou vlci, divočáci, zajíci či jeleni. Fauna tu přitom samozřejmě nebude jen na okrasu. Bude mimo jiné zdrojem potravy a ošacení. Budete si totiž muset hlídat úroveň hladu i žízně. Kromě toho budeme svědky různých mimořádných událostí a budeme podle vývojářů činit rozhodnutí, která budou mít vliv na další hratelnost. Chybět samozřejmě nebudou ani klasické úkoly, obchodování nebo možnost navazovat vztahy s NPC.

Autoři hru prvně představili loni na Gamescomu, větší pozornost si ale vysloužila až nyní. Samotní vývojáři tvrdí, že Medieval Dynasty se liší od ostatních středověkých her tím, že míchá různé žánry. V první řadě jde o survival a snahu hráče přežit, na to ale navazují prvky city builderů i RPG. Stejně tak bude možné, ba přímo nutné udílet pokyny jednotlivým vesničanům. Tým připouští, že je hra hodně komplexní, tak snad se jim velkorysé plány nevymknou z rukou, protože jak víme, méně je někdy více.

Autoři vnímají Medieval Dynasty jako sandbox, ale s omezenými hranicemi světa. Hra přitom nebude mít konec v pravém slova smyslu, ale půjde o to docílit co největšího rozmachu svého území. To na druhé straně ale možná pro někoho překvapivě nebudou ohrožovat žádní klasičtí nepřátelé. Boj tak nakonec může hrát spíše podružnou roli v rámci mimořádných událostí. Ostatně samotní autoři se nebojí některé prvky hry přirovnat k sérii The Sims a určitě není náhodou, že jde o další další přírůstek do série Dynasty, což jsou mírumilovné simulátory jako Lumberjack’s Dynasty, Trucker’s Dynasty: Cuba Libre či Farmer’s Dynasty.

Titul Medieval Dynasty by měl vstoupit do programu předběžného přístupu už letos. Hru pohání technologie Unreal Engine 4, vydává ji rakouská společnost Toplitz Productions a v tuto chvíli míří jen na PC. Do budoucna ale autoři další platformy nevylučují. I když z hlediska žánru jde o něco jiného, než představuje Kingdom Come: Deliverance, při sledování upoutávky se nelze ubránit dojmu, že právě odtud pramení mnohá inspirace. Ostatně hry si všimli i vývojáři z Warhorse Studios a pod nedávný trailer napsali, že vypadají zajímavě. Toplitz Productions za zmínku poděkovali a připustili, že jsou velkými fanoušky KCD.

Pokud se nechcete spokojit jen s trailery, za pozornost stojí i přibližně osmiminutové gameplay video, které přinesl magazín IGN.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru