Overwatch 2, Blizzard Entertainment, McCree z Overwatche se nově jmenuje Cole Cassidy

McCree z Overwatche se nově jmenuje Cole Cassidy

Přejmenování přišlo kvůli spojitosti s propuštěným designérem. Vývojáři mají vysvětlení

Zdroj: Blizzard
24. 10. 2021
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Už na konci srpna jsme vás informovali, že pistolník McCree ze hry Overwatch bude přejmenován. Šlo o důsledek nepříjemné kauzy, která se týká Activisionu, Kingu a právě Blizzardu, v tomto případě pak kvůli nevhodnému chování propuštěného designéra Diabla IV Jesseho McCree, podle kterého byla postava pojmenována. Před necelými dvěma měsíci neměli zástupci Blizzardu žádné bližší informace, od konce minulého týdne už ale víme, že McCcree mění svou identitu a nově jej budeme znát pod jménem Cole Cassidy. Nová identita začne platit už od úterý 26. října a vývojáři v krátkém příspěvku na sociálních sítích přišli s vysvětlením v návaznosti na lore hry.

„První věc, kterou odpadlík ztratí, je jeho jméno, a tenhle se ho vzdal už dávno,“ zní nový popisek u Cassidyho. „Utíkat před svou minulostí znamenalo utíkat před sebou samým a každý další krok jen prohluboval propast mezi tím, kým byl, a tím, čím se stal,“ vysvětlují vývojáři v souladu s příběhem obávaného pistolníka. Popis by ale ve světle zmiňované kauzy možná seděl i na designéra Jesseho McCree, na což někteří fanoušci poukazují a pokládají vývojářům dotazy, zda něco takového bylo vůbec nutné. Další témata po oznámení nového jména směřují k nejrůznějším spekulacím, proč si vývojáři vybrali právě příjmení Cassidy a není jistě nic objevného spojit jej s příjmením nechvalně proslulého padoucha Butche Cassidyho. Jak ale fanoušci poukázali, právě skutečný Butch Cassidy měl za partnera Harryho Alonzo a skloubením prvních a posledních písmen jména i příjmení vznikne… HANZO! Připomíná nám to ale spíše otřepaný vtip, že když změníte ve slově pivo čtyři písmena a jedno přidáte, vznikne láska. Na každý pád, teď už bez trapného humoru, s autory Overwatche už v tuto chvíli nic nehne a hráčům nezbyde nic jiného, než si na nové civilní jméno jedné z velmi oblíbených postav zvyknout.

Nic jiného by se ale měnit nemělo, alespoň tedy pro potřeby prvního dílu hry, i když vývojáři nenaznačili, že by v souladu se změnou jména plánovali na poslední chvíli jakékoliv změny pro připravovaný druhý díl. Nakonec, zásah do designu hry by mohl být nežádoucí, pokud už v souvislosti s Overwatchem 2 došlo k optimalizaci a vybalancování schopností všech hrdinů – kterých navíc bude v týmech o jednoho méně. Platí ale, že Blizzardu už do budoucna nebude nic ve hrách pojmenovávat podle vývojářů, a toto pravidlo se nevztahuje jen na jména postav, ale také na nejrůznějšími přesmyčkami pojmenovaná místa, kouzla, předměty a nic dalšího, co má mít nějaké konkrétní označení.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru