Maximum Football láká na Unreal Engine 5

Maximum Football láká na Unreal Engine 5

Nový díl sportovní série přesedlal přesedlal na jinou technologii i model free-to-play

Zdroj: Modus Games
8. 2. 2023

Společnosti Invictus Games a Modus Games lákají na novou hru Maximum Football. Jejich americký fotbal má být první vydanou sportovní hrou využívající Unreal Engine 5. Vývojáři titul představili a ukázali také oznamovací trailer. Maximum Football navíc není daleko. Early access verze vyjde už letos na jaře a značka nově přesedlá na model free-to-play. Autoři přitom slibují prémiový zážitek i bez placení.

Studio nás láká mimo jiné na krásnou grafiku i realistickou fyziku, což byla soudě podle ohlasů zjevně Achillova pata starších her.

Úkolem hráče je nejen vyhrávat v roli samotných sportovců, ale také dovést váš tým k vítězství z pozice hlavního kouče. Je potřeba sestavit tým, vyhledávat talentované nováčky, volit strategii pro jednotlivé zápasy, ale upravit můžete také dresy nebo logo. Obejít se nicméně musíte bez licence NFL. Ačkoli série jako taková není nová – práva na ni Modus Games získali v září 2021 – říkají vývojáři, že přepracovali celý titul. Studio nás láká mimo jiné na krásnou grafiku i realistickou fyziku, což byla soudě podle ohlasů zjevně Achillova pata starších her.

Kromě singlu hra podporuje také lokální kooperaci a on-line multiplayer. Má nabídnout také cross-play. Průběžně se bude rozrůstat její nabídka díky dalšímu plánovanému obsahu. Dojde na nové funkce i režimy, slibují Modus Games. Pokud jde o to, proč autoři přesedlali na free-to-play, říkají, že Maximum Football má být ultimátní fotbalovou simulací a sanboxem. Když se radili, jak této vize nejlépe dosáhnout, dospěli k názoru, že nejlepší bude zvolit model, který jim umožní časem hru rozvíjet společně s komunitou.

Studio ale ujišťuje, že titul nenabídne žádné lootboxy ani jinou formu náhodného prémiového obsahu. Free-to-play bude na všech platformách. Dokonce autoři zacházejí tak daleko, že slibují, že hra bude super, i když někdo nebude chtít platit vůbec.

Jak už bylo řečeno, early access verze dorazí už letos na jaře. Míří na Steam. Ale Maximum Football vyjde také na konzolích. Na ně dojde později a studio prozradilo, že se dočkají hráči na PS4, PS5, Xboxu One i Xboxu Series. Podle ohlasů pod trailerem se novinka fanouškům líbí a chválí, jaký pokrok udělala po technické stránce v porovnání s předchozími díly.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru