Mass Effect jako strategie díky modifikaci pro Stellaris

Totální konverze Mass Effect: Beyond the Relays slibuje jiný pohled na vesmír od BioWare

Zdroj: Binary Helix
26. 6. 2022
Název hry: Stellaris Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 5. 2016 Platformy: , , , , Žánr:

Sci-fi 4X grand strategie Stellaris od Paradoxu se už dočkala mnoha zajímavých modifikací i totálních konverzí. Po Star Treku, Star Wars nebo Stargate hned v několika různých variacích můžete vyzkoušet také Mass Effect. Mod Mass Effect: Beyond the Relays vyšel poprvé už loni a relativně nedávno se dočkal dalšího updatu. Smyslem autorů je samozřejmě vytvořit plnohodnotnou 4X strategii zasazenou do populárního vesmíru od BioWare.

Zdejší mapa podle autorů už v tuto chvíli obsahuje skoro 400 hvězdných systémů, o nichž se nacházejí zmínky nejen ve hrách, ale také knihách, komiksech nebo třeba animovaném filmu Mass Effect: Paragon Lost.

Autoři lákají na přesnou a plně funkční síť Mass Relay i tři různé módy hry. Na výběr je tradiční sandbox, kanonický režim, který začíná po válce prvního kontaktu (First Contact War), a konečně třetí hybridní mód. Vývojáři slibují nejen hlavní a nejznámější rasy, ale také ty menší. Už v tuto chvíli má konverze nabízet 24 různých civilizací a přirozeně v galaxii najdete nejrůznější ikonická místa, jak jsme na ně narazili v původní sérii.

Zdejší mapa ostatně podle autorů už v tuto chvíli obsahuje skoro 400 hvězdných systémů, o nichž se nacházejí zmínky nejen ve hrách, ale také knihách, komiksech nebo třeba animovaném filmu Mass Effect: Paragon Lost. A vesmír se má přitom ještě rozrůst. Kromě už existujících ras autoři přidali i několik vlastních ve snaze osvěžit a lépe vyvážit celý zážitek.

Každá civilizace přitom přichází s vlastními unikátními aspekty, jak byste očekávali. To znamená, že má vlastní způsob vlády a volba rasy ovlivní také způsob, jakým budete hrát. Nejde ale jen o výzkum, dobývání a obranu. Záleží třeba jen na vás, zda se připojíte v Citadele k ostatním druhům ve snaze nastolit širší řád. A do hry samozřejmě vstupují i různé náhodné události.

Vývojáři přepracovali také ekonomiku hry, aby byla v souladu s Mass Effectem, upravili válčení a přišli s novými hrozbami. V budoucnu by vývojáři rádi nabídli také dabing poradců pro každou z hratelných frakcí. Modifikaci najdete na Mod DB a také ve Workshopu na Steamu. V tuto chvíli se nachází v betaverzi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru