„Mark Wahlberg není ten pravý Sully,“ říká Nolan North

Dabér hlavní postavy nesdílí nadšení Toma Hollanda. Na seriál The Last of Us se těší více

6. 4. 2020
Název: Uncharted (film) Datum vydání: 10. 2. 2022

O tom, že film na motivy dobrodružné série Uncharted je v přípravě už snad až nezdravě dlouhou dobu, vypovídá asi nejlépe fakt, že představiteli hlavní role, Tomu Hollandovi, bylo v době oznámení filmu pouhých jedenáct let. Od roku 2008 se pak fanoušci dočkali prakticky jen opakovaných slibů, nějaké hmatatelné výsledky se ale nedostavují. Naopak – snímek jen provází jeden problém za druhým a například začátkem března jsme mohli informovat o v pořadí již sedmém jménu na režisérském postu. A jak to tak vypadá, pokud bychom měli dát i na slova klíčových postav v případě tvorby původních her, tak skřípat by to mohlo i na hereckých postech.

Nolan North, který už od roku 2007 propůjčuje hlas hlavní postavě Nathana Drakea, vytváří spolu s Troyem Bakerem na YouTube komediální pořad jménem Retro Replay. A právě v níže přiložené epizodě nyní zazněla překvapivě upřímná myšlenka směřující k výběru protagonisty dlouholetého parťáka Nathana Drakea – Victora Sullivana, neboli Sullyho. Toho má dle posledních informací hrát Mark Wahlberg (který měl původně hrát přímo samotného Drakea), pro Nolana Northa to ale není nikterak výjimečná volba. Naopak jde dle něj o nešťastné rozhodnutí, které film pro něj osobně upozaďuje. V pořadu na adresu konkurenčního seriálu na motivy The Last of Us (psali jsme zde) doslova řekl: „Jsem z toho nadšený více – a musím být upřímný – než z filmu Uncharted. Marka Wahlberga zbožňuji, ale neumím si ho představit jako Sullyho. Prostě ho v něm nevidím.“

Nolan North i Troy Baker se nadále shodli i v tom, že HBO má našlápnuto k většímu úspěchu v případě adaptace videoherní předlohy už jen proto, že pro přenos velkého a v originále i více než deset hodin trvajícího příběhu je lepší delší stopáž několikadílného seriálu, než jen jeden celovečerní snímek. Na zmíněném seriálu navíc spolupracují i klíčové postavy týmu Naughty Dog. Troy Baker vedle toho s nadsázkou poukázal na to, že snímek Uncharted nemusí třeba ani vůbec vzniknout, čímž se vracíme na samotný začátek článku. Film prozatím provází četné problémy a zda je tedy současný výčet zainteresovaných jmen už konečně finální, to se teprve uvidí.

Tak jako tak je poměrně zajímavé vidět takovýto drobný pohled do zákulisí zprostředkovaný kritikou zasvěcené osoby. Nezní to přitom tak, že by Nolan North měl se zmíněným hercem jakýkoli osobní problém. Jen si ho zkrátka neumí představit v roli někoho, s kým již ve virtuálním světě více než deset let spolupracuje. Sluší se zde přitom dodat, že v minulém článku jsme vás informovali i o druhé straně mince. Začátkem března totiž Tom Holland prohlásil, že právě Mark Wahlberg bude pro postavu Sullyho perfektní. Ve filmu zároveň Sully určitě nebude hrát druhotnou roli, neboť jedním z klíčových témat má být setkání Nathana a Sullyho a začátek budování jejich dlouholetého přátelství.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru