Gears 5, Xbox Game Studios, Marcuse Fenixe nahrazuje v Gears 5 herec Dave Bautista

Marcuse Fenixe nahrazuje v Gears 5 herec Dave Bautista

Změna není jen vizuální, došlo i na úplné předabování. Hra se dočká i příběhového DLC

Zdroj: Microsoft
24. 10. 2020
Název: Gears 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

S příchodem nového Xboxu Series S | X se dosud poslední díl Gears (of War) dočká již dlouho avizovaného next-gen vylepšení. Hráči se mohou těšit na frekvenci 120 snímků za vteřinu v multiplayeru, vylepšenou grafiku ve smyslu částicových efektů, lepší globální iluminaci veškerých scén nebo přepracované stíny. Vývojáři ze studia The Coalition také zcela zdarma poskytnou hráčům možnost zahrát si Gears 5 v režimu New Game+ a zvolit pro další průchod jednu z dvojice nových obtížností. Tou největší novinou ale je, že vylepšená verze nabídne přeobsazení Marcuse Fenixe postavou Batisty – MMA alter ega herce Davida Bautisty, který se už dříve objevil v multiplayeru. Tentokrát ale dojde na plnohodnotné zapojení do příběhu na místech, kde obyčejně promlouval Marcus, včetně nově nahraného dabingu.

Ještě než se začnete bouřit podobně jako v případě změny obličeje Petera Parkera v next-gen verzi Spider-Mana, vývojáři Gears 5 v novém traileru upozorňují, že jde o volitelnou možnost. Pokud nechcete narušovat kánon, nikdo vás k tomu nutit nebude, v opačném případě ale na dálku splníte jedno z největších Bautistových přání. Jak už jsme vás informovali v době, kdy Gears 5 vycházelo, herec, který ztvárnil například Draxe ve Strážcích Galaxie, sní o roli Marcuse Fenixe už dlouhou dobu. Teď se mu konečně přání vyplnilo, když to zřejmě neklapne s rolí v případné filmové adaptaci, a nutno potvrdit, že svou stavbou těla do univerza Gears skvěle zapadá. Pravda, oproti Marcusovi působí jako mladík, pokud však máte celou tuhle fantazii rádi, určitě změnu uvítáte.

„Rozjel na svém Twitteru kampań, že by chtěl být hvězdou možného filmu a tohle je skvělý způsob, jak to fanouškům splnit,“ řekla vedoucí producentka Gears 5 Zoë Curnoe magazínu IGN. Dodala, že byla herec nadšený už když ho chtěli vývojáři z The Coalition do multiplayeru a promítnutí do příběhové kampaně vidí jako přirozený vývoj. Je také důležité dodat, že se vývojáři nesnažili změnit dlouholetého hrdinu série Marcuse Fenixe, ale skutečně ho chtěli „pouze“ nahradit postavou Batisty, všechny ostatní postavy by proto měly reagovat adekvátním způsobem a jména neplést. Co se týče aktivace popisované novinky, před spuštěním nové hry k tomu bude hráč vyzván, není však v tuto chvíli jisté, zda bude možné tuto volbu měnit v průběhu hraní.

Vedle popisovaných změn a vylepšení pak vývojáři chystají na prosinec i v úvodu zmíněné příběhové rozšíření, které Curnoe pojmenovává jako Hivebsuters. Dostupné bude na stávající i nové generaci konzolí a do popředí vysune postavy z aktuálního režimu Escape. Tedy Keegana, Lahni a Maca, kteří coby tým Škorpión budou v DLC dělat to, co jim jde nejlépe – tedy infiltrovat hnízdo nepřítele bez nároků celou misí přežít. O to intenzivnější ale boj bude a Curnoe slibuje provázání se stejnojmenným komiksem Gears of War: Hivebusters. Herní doba by se mohla vyšplhat ke 3 až 4 hodinám, v tuto chvíli ale nevíme, zda bude rozšíření placené, nebo ho Microsoft uvolní zdarma stejně jako v případě next-gen upgradu.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru