Hitman 3, IO Interactive, Majitelé Hitmana 2 na PC nakonec nemusí za hru platit znovu

Majitelé Hitmana 2 na PC nemusí za hru platit znovu

Autoři naznačili, že nedokáží do Hitmana 3 dostat zdarma obsah ze dvojky. Pak ale otočili

Zdroj: IO Interactive
18. 1. 2021
Název: Hitman 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 1. 2021

Ohledně nového Hitmana, který vychází už za dva dny, byl o víkendu pořádný zmatek. Vše se točilo okolo populární možnosti importovat do trojky mise a progres z předchozích dvou her. Zdálo se, že na PC by to na rozdíl od konzolí mohl být problém v závislosti na různých digitálních distribučních kanálech. Hitman 3 má pro Windows časovou exkluzivitu na Epic Games Storu. Kdo si přitom hru předobjedná nebo koupí v prvních 10 dnech po vydání, může se těšit na obsah z první hry aktuální trilogie zdarma v Game of the Year Edici. Nicméně Hitmana 2 Epic Games Store v nabídce nemá, takže to zprvu vypadalo, že si příslušné DLC s těmito levely budou muset v případě zájmu koupit i ti, kteří už dříve hru zaplatili na Steamu.

„Můžeme garantovat, že hráči NEMUSÍ tyto hry kupovat znovu.“

Vývojáři z dánského studia IO Interactive ale začali během víkendu situaci vyjasňovat, nebo podle některých měnit stanovisko. To už záleží na výkladu. Autoři podle posledního vyjádření prý stále pracují na vhodném řešení pro ty, kdo už vlastní Hitmana 1 či 2, aby mohli importovat lokace z těchto titulů bezplatně. “Můžeme garantovat, že hráči NEMUSÍ tyto hry kupovat znovu,” zdůraznili autoři v aktualizovaných podrobnostech na svém webu. Tým ale naznačuje, že přístup k nim nebudou mít zákazníci hned. Může to trvat až několik týdnů, než se obsah povede na PC zpřístupnit navzdory různým digitálním distribučním kanálům.

Stávající majitelé Hitmana 2 na PC mají prý počkat na podrobnosti. Pokud máte o obsah zájem, ale hru jste si dříve nekoupili, můžete se navíc při nákupu Hitmana 3 těšit na 80% slevu po dobu 14 dní. Do nepřehledné situace okolo digitální PC verze se během víkendu vložil i Epic Games Store, což je pochopitelné, protože nechtěl, aby na něj padla vina za to, že časová exkluzivita je důvodem, proč teď stávající majitelé Hitmana 1 a 2 na Steamu nedostanou to, co jim bylo původně slíbeno. U jedničky to nebyl takový problém, když je minimálně dočasně k trojce zdarma, ale u dvojky se zdálo, že zmíněná sleva je vše, co může fanouškům IO nabídnout.

Na konzolích je tento proces výrazně snazší, protože digitální obchod tu vždy ovládá jediný výrobce systému. Hitman 1 a 2 jsou fakticky nová DLC pro Hitmana 3, která lze koupit i samostatně. Pokud už jste tyto tituly na stejné platformě dříve zakoupili, měla by je novinka automaticky detekovat a zprostředkovat vám přístup k příslušnému obsahu zdarma. Proces funguje i napříč generacemi v rámci stejné rodiny konzolí. Takže například pokud koupíte Hitmana 3 na PS5, samozřejmě máte přístup k obsahu z kopií pro PS4.

Hitman 3, IO Interactive, Majitelé Hitmana 2 na PC nakonec nemusí za hru platit znovu

Hitman na Switchi a Stadii

Hitman 3 kromě PC a konzolí míří také na Switch a cloudovou streamovací službu Stadia od Googlu. Obě verze toho přitom mají společného víc, než se může na první pohled zdát. Na hybridní konzoli od Nintenda si totiž nezahrajete nativní verzi a neobejdete se bez připojení k internetu. Hra běží z cloudu, stejně jako nedávný Control od Remedy a dříve Resident Evil 7 a Assassin's Creed Odyssey v Japonsku. Tato verze vyjde 20. ledna jako na ostatních platformách. Na Stadii zase Hitman 3 jako první titul nabídne funkci State Share. Ta umožňuje sdílet prostřednictvím odkazu třeba ve videu stejné nastavení mise, aby si divák mohl vyzkoušet analogickou situaci. V tomto případě to půjde aplikovat na samostatné scénáře i mise z kampaně a sdílí se startovací lokace, úkoly, obtížnost i vybavení. A to včetně zbraní, oblečení a gadgtetů, které si třeba hráč ještě ani sám neodemkl.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru