Majitel TikToku investuje do studia Madfinger Games

Majitel TikToku investuje do studia Madfinger Games

Další velká čínská společnost kupuje menšinový podíl v úspěšném českém herním týmu

Zdroj: Madfinger Games
11. 5. 2021

Český technologický server Lupa.cz přišel s informací, že čínská společnost ByteDance, která vlastní sociální síť TikTok, investuje do brněného studia Madfinger Games. V týmu měla získat minoritní podíl prostřednictvím společnosti Nuverse.

Autor článku Jan Sedlák připomíná, že by šlo v krátkém čase už o druhý případ, kdy nějaký čínský gigant zalovil v českých vodách herního průmyslu. V únoru po dřívějších spekulacích vyšlo najevo, že Tencent koupil menšinový podíl ve studiu Bohemia Interactive. Tým tehdy ujistil, že bude i nadále fungovat nezávisle a pod vedením dosavadního managementu a většina studia Bohemia Interactive nadále zůstává v českých rukou.

Malé velké hry z Brna dobyly svět

Obě firmy se dohodly nezveřejnit detaily obchodu, nicméně spekulovalo se, že by i za menšinový podíl mohla čínská společnost zaplatit více peněz, než za kolik se dříve prodala celá studia Warhorse a Beat Games. Což byly extrémně úspěšné obchody. Šlo ovšem jen o neoficiální odhady.

Nuverse už je zapsaný v obchodním rejstříku u Madfinger Games. Brněnský tým vznikl v roce 2008 a dlouhodobě patří mezi nejvýraznější mobilní vývojáře u nás, který se s úspěchem prosadil i v zahraničí. Jeho členové dříve pracovali ve studiu 2K Czech. Madfinger zaznamenali velký úspěch se sériemi Samurai, Dead Trigger a Shadowgun. Kromě her pro mobilní operační systémy iOS a Android má studio v portfoliu rovněž virtuální modeléřskou dílnu Monzo VR pro headsety Oculus. Tým stále hledá nové posily. I v tuto chvíli má firma otevřené čtyři pozice.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru