Majitel THQ Nordic kupuje vývojáře Metra a další studia

Majitel THQ Nordic kupuje vývojáře Metra a další studia

Tým 4A Games a sedm dalších firem nyní nově patří pod křídla společnosti Embracer Group

Zdroj: 4A Games
13. 8. 2020

Společnost Embracer Group, pod kterou patří THQ Nordic, Saber Interactive nebo Koch Media, se rozrůstá do gigantických rozměrů. Dnes ráno firma oznámila, že získala plejádu nových studí včetně vývojářů série Metro z týmu 4A Games. Mezi další koupená studia patří New World Interactive, Deca Games, Vermila Studios, Rare Earth Game, Palindrome Interactive, Pow Wow Entertainment, ale i filmová a televizní společnost Sola Media.

Největší úlovek rozhodně představuje tým 4A Games s více než 150 zaměstnanci ve dvou pobočkách na Maltě a Ukrajině. 4A Games mají nadále fungovat jako nezávislé studio pod křídly Saber Interactive. Studio se také pouští do vývoje úplně nové AAA značky.

Brzy bude snazší vyjmenovat, co Embracer nevlastní

Druhou nejvýznamnější akvizici pravděpodobně představuje studio New World Interactive. Jeho přibližně čtyřicet vývojářů má na svědomí sérii Insurgency a nyní pracují na nové neoznámené hře. Také tato společnost bude spadat pod label Saber Interactive. DECA Games se pohybují na poli mobilních free-to-play her, Rare Earth Games dělají multiplayerové tituly, Palindrome Interactive pracují na strategii Immortal Realms: Vampire Wars a Pow Wow Entertainment mají na kontě multiplayerovou akci Misbits.

Abyste si udělali lepší představu o současné velikosti evropského gigantu Embracer Group, můžeme jen namátkou vyjmenovat některá slavná studia, která do tohoto kolosu patří. V portfoliu firmy najdeme Tarsier Studios, Coffee Stain Studios, Dambuster Studios, Fishlabs, Milestone, Volition, Saber Interactive, Black Forest Games, Bugbear Entertainment, Gunfire Games nebo Piranha Bytes. A samozřejmě nesmíme zapomínat na slovenské Nine Rocks Games a pražský tým Warhorse Studios.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru