Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Lucasfilm Games, Má vznikat nová hra Star Wars: Knights of the Old Republic

Má vznikat nová hra Star Wars: Knights of the Old Republic

Nepracuje na ní údajně studio BioWare a nevyvíjí se v EA. Jméno studia prý neuhádneme

Zdroj: LucasArts
25. 1. 2021

B.O.B. the Podcast přišel s informací, že ve vývoji je nová hra ze série Star Wars: Knights of the Old Republic. Titul údajně vzniká mimo Electronic Arts a studio BioWare. Až donedávna přitom mělo EA na hry z vesmíru Hvězdných válek exkluzivitu. Kromě toho má podle stejného zdroje vznikat ještě nějaká s námezdním lovcem (možná něco na způsob Star Wars: Bounty Hunter nebo Star Wars 1313) a něco menšího v EA.

Pokračování Knights of the Old Republic už dříve naznačil také respektovaný novinář Jason Schreier s tím, že jméno studia, které na něm pracuje, bychom neuhádli. Důvěryhodný insider shinobi602 také potvrdil, že spekulovaná hra je ve vývoji.

V minulosti se dokonce spekulovalo, že by na základě Knights of the Old Republic mohl vzniknout film.

O tom, že by se značka mohla vrátit, psal už loni magazín Cinelinx, i když jen velmi neurčitě. Ten tehdy na základě vlastních zdrojů spekuloval, že by se mohlo jednat o remake, pokračování nebo reimaginaci původního příběhu. V minulosti se dokonce spekulovalo, že by na základě Knights of the Old Republic mohl vzniknout film.

Na akci Star Wars Celebration v dubnu 2019 prezidentka Kathleen Kennedy naznačila, že se můžeme těšit na takové zpracování příběhu Knights of the Old Republic. „Pořád se o tom bavíme a ano, už jsme se pustili do příprav něčeho konkrétního. Zatím ale nemám představu, kam bychom to mohli zařadit a zároveň musíme být opatrní, aby ta kadence filmů z univerza Hvězdných válek nebyla až příliš vysoká,“ řekla Kennedy na dotaz, jak se staví k obrovské poptávce po zfilmování oblíbeného RPG.

Rytíři už nepatří mezi kánon

Zapomínat ale nesmíme ještě na jednu důležitou skutečnost. I když se v posledních letech objevilo pár narážek a odkazů na Rytíře Staré republiky v jiných Star Wars, jejich sága už bohužel nepatří mezi kánon, takže by dávalo větší smysl, kdyby se Lucasfilm Games pokusili tuto značku transformovat právě tak, aby příběhově odpovídala aktuální historii. Poté, co Disney koupil Lucasfilm, odsunul takzvaný Expanded Universe, v rámci nějž patřily do kánonu právě i hry, na vedlejší kolej.

První díl Knights of the Old Republic debutoval v roce 2003 a na svědomí jej mělo studio BioWare. Pokračování s podtitulem The Sith Lords si vzal na starost tým Obsidian Entertainment a na trh dorazilo v prosinci 2004. Na úspěšné singlové hry pak navázalo ještě MMORPG Star Wars: The Old Republic z roku 2011.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru