Star Wars Outlaws, Ubisoft, Lucasfilm Games a Ubisoft chystají novou Star Wars hru

Lucasfilm Games a Ubisoft chystají novou Star Wars hru

Po letech první velké Hvězdné války, které nejsou od EA, vytvoří autoři The Division

Zdroj: Disney
13. 1. 2021
Název: Star Wars Outlaws Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 30. 8. 2024

Nový label Lucasfilm Games dva dny po svém představení a den po oznámení nové hry s Indiana Jonesem od Bethesdy a studia MachineGames oznamuje další projekt. Je jím nový Star Wars open world titul, který vznikne se spolupráci s Ubisoftem. S informací jako první přišel magazín Wired. O vývoj se postará švédský tým Massive Entertainment, který má na kontě dva díly The Division a už několik let pracuje na novém Avatarovi. Jedná se o první velkou Star Wars hru od jiného vydavatele od chvíle, kdy Lucasfilm navázal spolupráci s EA.

Projekt je teprve na začátku a studio pro něj stále hledá další vývojáře. Vede jej Julian Gerighty, který stojí za hrami The Division 2 a The Crew. Hru bude pohánět engine Snowdrop, tedy stejná technologie jako zmíněné The Division nebo třeba Starlink: Battle for Atlas. Další detaily ale Lucasfilm Games zatím tají. Momentálně nemáme žádné detaily k příběhu, postavám ani prostředí.

„Jsme nadšení, že naše studio Massive spolupracuje těsně s Lucasfilm Games na nové původní Star Wars hře, která je zcela odlišná od všeho, co vzniklo dřív.“

Není úplně zřejmé, zda to znamená, že deklarované desetileté exkluzivní partnerství a exkluzivita na Star Wars hry pro EA končí předčasně, anebo se na projekt nevztahuje, protože vyjde až po vypršení smlouvy, která platí od roku 2013. Podle Disney představují EA nadále důležitého partnera, ale firma cítila, že je tu místo i pro další. Na jejich dveře prý klepe spousta zájemců, kteří si „chtějí hrát s jejich hračkami“. V budoucnu tak bude Lucasfilm nejspíš spolupracovat s různými týmy a vydavateli.

Šéf společnosti Ubisoft Yves Guillemot prohlásil, že galaxie Star Wars představuje úžasný zdroj motivace pro jejich týmy, aby inovovaly a posouvaly hranice. „Vytvářet nové světy, postavy a příběhy, které se stanou součástí Star Wars, je pro nás neuvěřitelná příležitost. Jsme nadšení, že naše studio Massive spolupracuje těsně s Lucasfilm Games na nové původní Star Wars hře, která je zcela odlišná od všeho, co vzniklo dřív,“ dodal Guillemot pro Wired.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru