Low-Fi, IRIS VR, Low-Fi působí jako neoficiální simulátor Blade Runnera

Low-Fi působí jako neoficiální simulátor Blade Runnera

V temném retro futuristickém světě budeme bojovat proti zločinu. VR titul míří i na PS5

Zdroj: IRIS VR
4. 9. 2020
Název: Low-Fi Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Jestliže máte v oblibě film Blader Runner z roku 1982 režiséra Ridleyho Scotta, máme pro vás tip na hru, která by se docela klidně mohla pyšnit touto licencí. Jedná se o VR titul Low-Fi. V open world akční adventuře má hráč řešit stovky případů a příběhů. Může volně zkoumat město, ale autoři podle svých slov kladou důraz také na příběh.

V tomto světě ti nejbohatší lidé žijí v simulaci, zatímco těm méně šťastným, kterým se říká low-fi, zbývá jen pochmurná dystopická realita. Hlavním hrdinou je policista, který byl převelen do zvlášť nebezpečné oblasti sužované kriminalitou. Právě tady žijí takzvaní low-fi a nižší formy umělé inteligence.

Můžete například zatknout pachatele, ale také místo toho přijmout úplatek a nechat ho uniknout.

Low-Fi se prezentuje jako VR simulace nové generace. Slibuje masivní svět, sandboxovou hratelnost i akční prvky. Titul má být velmi svobodný a umožnit hráči, aby si dělal, co chce a kdy chce. Ani tak ale nemají scházet třeba morální volby v dialozích i konání ovlivňující příběh a jeho větvení. Můžete tak například zatknout pachatele, ale také místo toho přijmout úplatek a nechat ho uniknout.

Během své patroly vyděláváte peníze a ty následně lze utrácet na černém trhu, v automatech nebo třeba na dark webu. Je možné si vylepšit vlastní byt i upgradovat svůj létající stroj. Low-Fi má prostě působit jako skutečný svět zbavený lineárního vyprávění. Přidat se k hráči mohou společníci ovládaní umělou inteligencí – lidé i androidi. Chybět nemá ani kratochvíle v podobě hraní na automatech.

Estetika hry je velmi pěkná, a to nejen ve fotogenických exteriérech. Vybavení interiérů se zase odvolává na retro futurismus a techniku, jak ji známu právě ze sci-fi filmů ze sedmdesátých a osmdesátých let. Postavy mají mít fotorealistický vzhled a Low-Fi nás láká i na 3D zvuk nebo rozšířenou realitu uvnitř virtuální reality.

Na Low-Fi se stále pracuje. Už nyní si ale můžete koupit nedokončenou verzi za 35 dolarů, kterou vývojáři průběžně vylepšují. K dispozici je na portálu itch.io. Titul je kompatibilní s Oculus Rift, SteamVR a Windows MR headsety. Plná verze by pak měla vyjít ještě letos. Hra se má objevit i na konzoli PlayStation 5 s headsetem PlayStation VR. Všeobecně se předpokládá, že hra bude fungovat díky kompatibilitě na PS5 se stávajícím headsetem a v budoucnu jej nejspíš vystřídá nějaká druhá generace PSVR.

Low-Fi prošel úspěšně kampaní na Kickstarteru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru