Lost Judgment, Sega, Lost Judgment nás vezme do Jokohamy na střední školu

Lost Judgment nás vezme do Jokohamy na střední školu

Judgment bude vlastní série věrná klasickým bitkám. Yakuza už zůstane tahovým RPG

Zdroj: Sega
8. 5. 2021
Název: Lost Judgment Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , , Datum vydání: 24. 9. 2021

Společnost Sega podle plánu slavnostně představila nový titul Lost Judgment, jak předchozí úniky i oficiální odpočítávání naznačovalo. Hra míří na konzole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series a vyjde 24. září po celém světě. Hráči na Západě tak nebudou konečně muset čekat na uvedení několik dlouhých měsíců, jak obvykle bývalo u ságy Yakuza zvykem. Za novinkou stojí opět autoři Yakuzy z týmu Ryu Ga Gotoku Studio a jedná se o pokračování Judgmentu z roku 2018.

Autor Yakuzy Tošihiro Nagoši prohlásil, že si je jistý, že vytvořili hru, jakou jsme ještě neviděli. Na rozdíl od Yakuza: Like a Dragon zůstane novinka věrná klasickému původnímu soubojovému systému, který nevyměnila za tahové RPG bitky. Budeme bojovat stylem jeřába i tygra jako posledně a osvojíme si nový styl hada.

Judgment má být víc akční a nové díly Yakuzy spíš RPG, říkají vývojáři. Judgment má také působit spíš jako thriller a Yakuza jako drama.

Hlavním hrdinou bude opět soukromý detektiv Takajuki Jagami, který se tentokrát kromě ústřední čtvrti celé série Yakuza vydá do Jokohamy, kde ho čeká utajené vyšetřování vraždy na místní střední škole. Autoři slibují nové a ještě podrobnější detektivní techniky, nové možnosti pohybu, triky i vychytávky, ale také vedlejší úkoly a příběhy, které jsou tak typické pro celou sérii Yakuza. I tentokrát budeme sledovat podezřelé, hledat stopy, sbírat důkazy nebo se plížit ve stínech. A zjevně nás čekají také nové minihry a aktivity jako třeba boxování nebo skateboarding.

Ze spin-offu Yakuzy se podle Nagošiho oficiálně stává série, nikoli jednorázový experiment. Judgment má být víc akční a nové díly Yakuzy spíš RPG, říkají vývojáři. Judgment má také působit spíš jako thriller a Yakuza jako drama. Tímto způsobem chce tým obě větvě víc osamostatnit. Jak ale nejspíš dobře víte, obě značky k sobě zatím mají stále velmi blízko a především sdílí stejný svět, zpracování i značnou část hratelnosti a mechanismů.

Sega při této příležitosti navíc potvrdila, že série Yakuza se bude nadále držet tahových RPG prvků, které úspěšně vyzkoušel poslední díl. Dříve tým naznačoval, že by se mohli vrátit ke klasickým soubojům, pokud o to hráči budou stát a novinka se neujme. Ale to se zjevně nestalo. Like a Dragon naopak zaznamenal velký ohlas u kritiky i fanoušků. I proto je tu Judgment jako alternativa pro ty, kterým by se po tradičním mlácení stýskalo. Vývojáři tak chtějí podle svých slov využít rovněž zkušenosti a know-how, které na tomto poli za dlouhá léta načerpali.

Sega Lost Judgment představila hned dvojicí dlouhých videí, z nichž si uděláte ještě lepší představu o tom, co nás na podzim čeká. Původní hra vyšla v prosinci 2018 v Japonsku a v červnu 2019 dorazila do zbytku světa. Tehdy ještě byla k dispozici jen na PS4. Letos v dubnu se ale dočkala remasteru, který nabídl vylepšenou grafiku a kromě PS5 dorazil také na Xbox Series a Stadii. Z naší recenze si originál odnesl i přes některé výhrady velmi pěknou známku 8/10.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru