Los Angeles už odepsalo letošní ročník E3

Los Angeles už odepsalo letošní ročník E3

Město vede veletrh mezi zrušenými. Z tradičního místa by se mohla vysílat on-line show

Zdroj: ESA
1. 3. 2021

V tuto chvíli už to asi nikoho nepřekvapí, ale i když pořadatelé E3 mlčí, objevil se další důkaz, že letos ESA s klasickým veletrhem nepočítá. Jako zrušenou akci ji vede samotné město Los Angeles ve svém aktualizovaném seznamu letošních show a výstav. Zástupci LA přitom spolupracují s organizátory na možnosti, že by se digitální show přenášela živě z výstaviště Convention Center, kde se normálně akce koná, a sousedního zábavního areálu L.A. Live. Zdá se nicméně, že Los Angeles usiluje o pořádání E3 v letech 2022 a 2023.

Digitální obdoba E3 by se mohla konat ve dnech od 15. do 17. června.

Logicky by tak šlo už o druhý ročník, kdy se tradiční E3 kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, a velký otazník se tak nyní vznáší nad on-line verzí, kterou se loni nepovedlo pořadatelům zorganizovat. Letos se o to podle nedávných zákulisních zpráv magazínu Video Games Chronicle snaží opět, ale není jisté, že se jim povede sehnat dostatečnou podporu mezi vývojáři a vydavateli, kteří by se měli k akci připojit a zároveň na ní finančně participovat.

Digitální obdoba E3 by se mohla konat ve dnech od 15. do 17. června. Součástí by byly nejen konference a prezentace, ale i možnost vyzkoušet si na dálku nějaké demoverze rozpracovaných her. Uvidíme, zda ESA se svým plánem uspěje, protože už v uplynulých letech čelili pořadatelé E3 značné kritice a veletrh postupně opouštěly velké společnosti jako EA, Sony nebo Activision. Řada z nich nyní dává přednost on-line show ve vlastní režii. Nemusí se tak přetahovat o pozornost s konkurencí a vyjde je to rovněž levněji.

Bývalý šéf americké pobočky Nintenda Reggie Fils-Aimé naznačil, že to, co měl možnost číst, ho příliš nenadchlo.

ESA nedávno uvedla, že podrobnosti o letošních plánech brzy zveřejní, ale zatím se tak nestalo. Zřejmě dosud nedošli organizátoři k žádnému závěru. Kriticky se k jejich vizi vyjádřily i některé osobnosti. Namátkou bývalý šéf americké pobočky Nintenda Reggie Fils-Aimé, který naznačil, že to, co měl možnost číst, ho příliš nenadchlo.

Podle návrhu ESA by vysílání E3 2021 běžela od 10 hodin dopoledne do 22 hodin východoamerického času s různými regionálními reprízami pro Evropu nebo Čínu. V návrhu se objevuje jako příklad akce, která začíná třicetiminutovou preshow. Následuje dvouhodinová konference a po ní prostor pro otázky a odpovědi. Zbytek dne by se skládal z menších prezentací.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru