Little Hope je jako Silent Hill s čarodějnickými procesy

Autoři Until Dawn v létě vydají další část Dark Pictures Anthology. Vypravíme se do historie

Zdroj: Bandai Namco
15. 4. 2020
Název hry: The Dark Pictures Anthology: Little Hope Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 30. 10. 2020 Platformy: , , Žánr: , ,

Britské studio Supermassive Games nás opět láká na další část své hororové epizodické série The Dark Pictures Anthology. Po námořním Man of Medan z loňského roku nás autoři her Until Dawn nebo Hidden Agenda seznámí v Little Hope s čarodějnickými procesy z konce 17. století, jak už nějakou dobu víme. Nová upoutávka konečně představuje titul důkladněji, a my jsme se tak mohli ujistit o lecčems z toho, co bylo až dosud předmět spekulací.

Druhý příběh v rámci série samostatných dobrodružství nás vezme do titulního městečka Little Hope, které je dlouho opuštěné a halí jej tajuplná mlha jako vystřižená ze Silent Hillu. Na tomto nehostinném místě uvázne čtveřice studentů se svou profesorkou. Společně se snaží uprchnout, zatímco je pronásledují vize z hluboké a temné minulosti. Pokud chtějí zůstat naživu, musíte jím pomoct přijít celé zdejší záhadě na kloub.

Jednomu z hrdinů propůjčil hlas i podobu populární herec Will Poulter známý z komedie Millerovi na tripu nebo interaktivního filmu Black Mirror: Bandersnatch od Netflixu.

Už dříve jsme psali, že Little Hope působí jako kombinace témat ze Silent Hillu a Blair Witch a nové video nás v této domněnce jen utvrdilo. To však rozhodně neznamená, že se hra bude stejně hrát. Svým pojetím měl už Man of Meadan logicky mnohem blíž k interaktivnímu hororu na způsob Until Dawn. Zahrajeme si za všech pět hrdinů hry a vývojáři potvrdili, že jednomu z nich opravdu propůjčil hlas i podobu populární herec Will Poulter známý z komedie Millerovi na tripu nebo interaktivního filmu Black Mirror: Bandersnatch od Netflixu.

Stejně jako posledně může kdokoli z protagonistů přežít i zemřít. Záleží jen na našich akcích a rozhodnutích. Supermassive proto slibují s ohledem na toto větvení, takzvaný efekt motýlích křídel známý už z Until Dawn a různé konce velký potenciál pro znovuhratelnost. Opět bude možné titul absolvovat v singlu, gaučové kooperaci i on-line. Pojítkem mezi všemi příběhy z antologie bude postava takzvaného kurátora, který figuruje v roli vypravěče i rádce. Jeho roli na sebe samozřejmě i tentokrát vzal britský herec Pip Torrens.

Téma čarodějnických procesů je pro horor podobného střihu skvělé. Soused je schopný obvinit a poslat na smrt souseda. Samozvaní lovci čarodějnic si ve svých krutostech nezadají s fiktivními démony, proti nimž údajně bojují. A otázkou zůstává, zda opravdu existuje nějaké zlo, které mají domnělé čarodějnice představovat, či se usídlilo spíš srdcích těch, kteří pronásledují nevinné oběti procesů. A nebo bylo příčinou všeho něco úplně jiného? Na to máme přijít a něco mi říká, že nemusí mít ve všem prsty zrovna nadpřirozené síly.

Série samostatně stojících filmových epizod neodstartovala úplně špatně, i když měla své chyby. Překvapivě byl první horor lepší v multiplayeru než v singlu. Rozhodně se nám pak zamlouvá skutečnost, že každá epizoda se inspiruje nějakou skutečnou legendou, přichází s novým příběhem i postavami, takže pokud se vám nějaký díl nelíbí, nic vám nebrání ho přeskočit. A přitom pořád máte naději, že ten další se vám trefí do vkusu a můžete bez problému navázat. Autorům se také zatím daří plnit slib, že jednotlivé epizody budou vycházet s únosnými rozestupy a na rozdíl o klasických her na pokračování budou mít parametry AAA produkce, pokud jde o technické zpracování.

The Dark Pictures Anthology: Little Hope vyjde letos v létě na PC, PS4 i Xbox One.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru