LinkedIn se pouští do vlastních her

LinkedIn se pouští do vlastních her

Profesní sociální síť zkouší zařadit další novinku. Zaměstnanci by měli hraním poměřit síly

Zdroj: LinkedIn
17. 3. 2024

Sociální síť LinkedIn bývá v herním průmyslu a především článcích o něm často skloňována, jelikož se skrze ní často dozvídáme řadu doplňujících informací, které například nešly oficiální cestou či oznámením. Mnohdy se k nám takto dostanou novinky o některých projektech, ovšem v poslední době se mnohdy jednalo spíše o čachry napříč společnostmi, studii a propouštěním. Tentokrát však LinkedIn nehraje tuto úlohu, nýbrž sám začíná fušovat do her, jak mluvčí společnosti potvrdil pro magazín TechCrunch.

Od sítě jako je LinkedIn by něco takového čekal asi málokdo, nejde ovšem o žádné megalomanské plány a ani velké herní tituly, neboť se hodlá zapojit do populárního segmentu logických a puzzle her, čímž by mohl navázat například na hit Wordle, kterou od roku 2022 vlastní a provozuje The New York Times. Momentálně je známo, že LinkedIn pracuje na třech takovýchto herních projektech, jimiž jsou hříčky Queens, Inference (Blueprint) a Crossclimb. Jejich existenci odhalil a na svém Twitteru představil například uživatel Nima Owji. Ještě před potvrzením ze strany samotného LinkedIn se jevilo, že důležitou součástí bude sdílení skóre a zápolení s dalšími uživateli, či dokonce přímo s kolegy například v rámci jednotlivých společností.

„Ano, hrajeme si s přidáním puzzle her do prostředí LinkedIn, abychom se trochu pobavili, prohloubili vztahy a snad i rozproudili konverzaci,“ uvedl mluvčí LinkedIn pro TechCrunch. V tuto chvíli není známo, na kdy je plánováno spuštění tohoto projektu, mluvčí zatím jen nalákal na budoucí novinky. Zároveň podle TechCrunch odmítl zodpovědět, zda se na vývoji podílí i společnost Microsoft, která LinkedIn vlastní. Dosavadní obrázky, které sdílel Nima Owji, každopádně již nejsou aktuální, a proto byly přiloženy novější, z nichž je zřejmé, že se myslí i na mobilní rozhraní. Kdo ví, třeba nakonec půjde o ideální možnost prokrastinace v práci…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru