Lewis Hamilton vzpomíná na hry svého mládí

Lewis Hamilton vzpomíná na hry svého mládí

Několikanásobný šampion F1 si po letech připomněl staré formule, Gran Turismo či Drivera

Zdroj: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team
13. 4. 2024

Když přijde na řízení auta, není velká naděje, že byste si mohli říct, že jste v nějakém ohledu lepší než několikanásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton. Já vám ale mohu dát slušnou naději, že někteří z vás to o sobě mohou prohlásit. Tedy pokud patříte mezi hráče, kteří dokázali pokořit úvodní výzvu v klasice Driver. To se teď slavnému pilotovi nepovedlo.

Během výzvy v garážích vzpomíná, že miloval Colin McRae Rally a že to byla jedna z jeho oblíbených her.

Ale hezky popořadě. Tým Mercedes-AMG Petronas zveřejnil na svém kanálu na YouTube nové zábavné video zaměřené na videohry. Lewis Hamilton v něm vzpomíná na své dětství s ovladačem v ruce. Ještě než se ale dostal k původnímu PlayStationu, musel si na něj vydělat. Myl podle svých slov auta dva roky. Asi vás nepřekvapí, že mu štáb naservíroval hlavně závodní tituly – F1 2000, R4: Ridge Racer Type 4, Gran Turismo, Ayrton Senna Kart Duel a…. Driver.

Hamilton disk s touhle legendou vloží do připravené PS1 a chopí se gamepadu. Během výzvy v garážích vzpomíná, že miloval Colin McRae Rally a že to byla jedna z jeho oblíbených her. Jeho první konzolí ale bylo původní Nintendo, říká. Nakonec Hamilton kapituluje a říká, že se nemůže dostat přes první úroveň.

Vypráví, že když formule kdysi hrál, vybíral si McLaren, protože snil, že bude sedět v tomhle autě.

Dnes podle svých slov hraje Call of Duty nebo Fortnite. Podotýká, že je šílené, jak daleko se grafika za tu dobu dostala. Sám je přitom součástí videoher, což je podle něj bláznivé, protože vzpomíná na to, jak hrál třeba F1 2000. Vypráví, že když formule kdysi hrál, vybíral si McLaren, protože snil, že bude sedět v tomhle autě.

Řízení digitální formule mu už jde lépe, i když říká, že býval lepší. Následně zkusí kultovní první Gran Turismo. Je to podle něj nejlepší závodní hra, jakou kdy zkusil. Ale vzpomíná, že hrál také Maria, Mortal Kombat, Street Fighter, Crashe Bandicoota nebo GTA. Sám se přitom o řadu let později objevil kromě série F1 třeba v Call of Duty: Infinite Warfare nebo Gran Turismu Sport.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru