Levnější Xbox Series X by měl být představen v srpnu

Levnější Xbox Series X by měl být představen v srpnu

Jeho specifikace mohou být lepší, než se očekávalo. Využije prý stejný čip jako Xbox Series X

Zdroj: jiveduder, Reddit
30. 6. 2020

Microsoft na začátku května spustil program Xbox 20/20, v rámci kterého slíbil pravidelně informovat o službách, jednotlivých titulech i hardwaru, a to až do vánočního uvedení Xboxu Series X. Dočkali jsme se proto květnové prezentace third party titulů, aby je v červnu vystřídaly pouze textové souhrny o hardwaru nové konzole a výkonnostní optimalizaci. S nadějí proto očekáváme červencovou prezentaci her od interních studií Microsoftu, stejně jako údajnou srpnovou akci, na níž by měla být představena levnější revize nového Xboxu s přídomkem Series S. Alespoň tak to už dříve viděl novinář Jeff Grubb z magazínu VentureBeat a nyní jeho slova potvrzují i redaktoři britského Eurogameru.

V posledních dnech mluví o Series S otevřeněji spoustu insiderů a začíná být čím dál tím pravděpodobnější, že se oznámení skutečně blíží.

Právě z června mělo být podle Eurogameru odhalení Xboxu Series X odsunuto kvůli událostem ve Spojených státech, i když se proti tomu na Twitteru ohrazoval Aaron Greenberg, zodpovědný za marketing Xboxu. „Nic jsme nikam neodsunuli, v našich plánech stále zůstává červencová online show a interní týmy na její přípravě tvrdě pracují,“ řekl Greenberg na Twitteru, jeho slova ale Eurogamer zpochybňuje. „Otázkou je, zda bylo odhalení Series S po upřesnění programu Xbox 20/20 vůbec plánováno na červen. I když absence čehokoliv většího naznačuje, že ano,“ říká redaktor Tom Phillips. Není však jediný, kdo o Xboxu Series S v posledních dnech mluví otevřeněji a začíná být čím dál tím pravděpodobnější, že se oznámení skutečně blíží. Je však otázkou, co vlastně Series S přinese, na což alespoň zčásti odpovídá editor magazínu The Verge Tom Warren.

Ve svém článku existenci druhé revize nového Xboxu potvrzuje, stejně jako jeho srpnové představení, přidává však informace o hardwaru, které mohou trochu zamíchat se všeobecným očekáváním. Ačkoliv jde stále o neoficiální specifikace a jasno budeme mít až ve chvíli, kdy se je Microsoft rozhodne zveřejnit, údajně by nemělo dojít k tak velkému výkonnostnímu poklesu, jak mnozí předpokládají. I když sám Warren dříve uváděl, že by měla být rychlost CPU u Series S o trochu nižší, podle nově nabytých detailů už údajně obavy nemá. „Vypadá to, že rychlost bude odpovídat Series X. Konzole bude mít odlišnou frekvenci GPU a rozdílné množství výpočetních jednotek,“ napsal Warren na Twitteru. Dodal, že i tak by měl mít Series S rychlejší CPU než PS5, podporovat ray tracing a hlavně – vývojáři by s tím neměli mít podle Warrena žádný problém, neboť už desítky let vytváří hry pro odlišné grafické karty v počítačích.

Konkrétněji pak The Verge vymezuje, že by měl Series S disponovat 7,5 GB RAM a přibližně 4 teraflopy grafického výkonu pro obraz v rozlišení 1080p-1440p; pro porovnání nabídne Series X 13,5 GB operační paměti a 12 teraflopů pro výpočet grafiky. Ani jeden z citovaných článků však nezmiňuje zahrnutí SSD, o kterém Microsoft i Sony mluví jako o nejdůležitějším prvku a doméně nové generace konzolí. Právě zde by mohl Microsoft ušetřit, otázkou však zůstává, zda by o přibližně 100 dolarů levnější konzolí bez instantních loadingů a dalších výhod, vyplývajících z SSD, skutečně někoho zlákal a jestli by váhaví zákazníci spíše nezůstali u současného Xboxu One X, na kterém budou výhledově stále vycházet nové tituly.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru