Letošní Summer Game Fest potrvá přes dvě hodiny

Letošní Summer Game Fest potrvá přes dvě hodiny

Geoff Keighley plánuje změny. Vývojáři by měli dostat více prostoru přímo na pódiu

Zdroj: Summer Game Fest
24. 5. 2023

Ve čtvrtek 8. června začne Summer Game Fest – již tradiční akce moderátora a novináře Geoffa Keighleyho, která odstartuje velkolepou akcí v duchu předchozích ročníků nebo jiných akcí typu The Game Awards či Opening Night Live. Hráči mohou čekat nejedno zajímavé oznámení a přítomnost celebrit nejen ze světa videoher, což se postupně stalo velmi příjemným standardem a něčím, na co fanoušci spoléhají. Pokud se k nim řadíte a Keighleyho akce máte rádi, letos si zřejmě přijdete na své, protože moderátor zveřejnil několik detailů, včetně počtu zastoupených her a hlavně stopáže, která by se měla i v tomto přiblížit dvěma hodinám.

Článek se objevil na stránkách Epic Games Storu a Keighley v něm na prvním místě připomenul, že se celá akce poprvé uskuteční před živým publikem. V YouTube Theater v Los Angeles bude přibližně kolem 3000 diváků, od kterých si moderátor slibuje vytvoření té správné atmosféry a nálady. Co se týče zmíněné stopáže, není nikterak šokující, byť se může zdát poměrně dlouhá. Už v minulém roce ale debata nad budoucností The Last of Us, kterou akce vyvrcholila, končila na časové značce jedné hodiny a pětapadesáti minut, takže ani letošní dvě hodiny nemohou nikoho překvapit. Keighley nicméně potvrdil, že změnili skladbu a chtějí dát jednotlivým vývojářům více prostoru k tomu, aby mohli o svých hrách a plánech promluvit přímo na pódiu.

Co se týče zastoupených partnerů, už dříve se mluvilo o více než čtyřicítce společností a vývojářů, včetně PlayStationu, Xboxu, Activisionu, Ubisoftu, Electronic Arts, Warner Bros. a řady dalších. Do kontaktu s nimi a jejich hrami však přijdou diváci jen vzdáleně, protože Keighley podle svých slov nechystá žádné další panelové debaty ani výstavu v duchu E3 a procházení mezi jednotlivými stánky. Na druhou stranu je ale na místě připomenout, že se v době konání Summer Game Festu uskuteční v Los Angeles menší akce pro zvané novináře a tvůrce obsahu – Play Days – kterou Keighley pořádá a kde chce demonstrovat vybrané tituly přímo, jako tomu bylo v omezené míře už dříve. O tom ale veřejně v podstatě nemluví, protože ona fyzická výstavní část je svým rozměrem spíše nicotná a mohla by zřejmě vyvolat falešné zdání, že se Keighley a jeho tým snaží o výstavu v pravém slova smyslu.

Zpět k prezentaci, moderátor slíbil, že přímo v průběhu večera budou zveřejněny demoverze, ale i některé hry, aby si je hráči mohli zahrát v pohodlí svých domovů bezprostředně poté, kdy se o nich bude mluvit. V této souvislosti se asi nejvíce (a divoce) spekuluje o možném uvedení Phantom Liberty, tedy velkého rozšíření pro Cyberpunk 2077, o čemž jsme vás informovali před několika dny. Je ale přinejmenším předčasné cokoliv odhadovat a je tudíž vhodnější zkrátka jen čekat, s čím Geoff Keigehly přijde letos. U přenosu budeme samozřejmě spolu s vámi prostřednictvím našeho českého streamu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru