Přípravy Gamescomu pokračují podle plánu

Letošní Gamescom se nakonec uskuteční jen on-line

Z nápadu na hybridní show sešlo. Situace ve světě klasickému veletrhu brání

Zdroj: Koelnmesse
5. 5. 2021

Pořadatelé veletrhu Gamescom oznámili, že naproti původním plánům se letos opět akce uskuteční pouze v digitální podobě. Organizátoři původně doufali v takzvaný hybridní formát veletrhu, nicméně byli nuceni tuto myšlenku přehodnotit. Situace ve světě stále ztěžuje práci vývojářům po celém světě a jak jsme se i my obávali, řada společností by se show přímo na místě nezúčastnila v obavě z bezpečnostních a zdravotních rizik.

Gamescom proto proběhne od 25. do 27. srpna pouze v on-line prostoru podobně jako v loňském roce a jak činí i jiné akce. Populární německý veletrh tak nebude tím prvním, který po pandemii otevře brány klasickým návštěvníkům, což byla původně jeho ambice. Pořadatelé se přesto nevzdávají a doufají v úspěšný a zajímavý ročník plný atraktivních her a oznámení.

Jen na internetu, zato ale zdarma

Centrálním středobodem akce bude web Gamescom Now, kde bude podle organizátorů snadno dostupný všechen obsah. Tento portál má být s ohledem na moderní trendy plně funkční i na mobilu. Hlavním lákadlem letošního ročníku bude opět show Opening Night Live, kterou pořádá a uvádí Geoff Keighley. Na tom se nic nemění.

Gamescom chce být pro všechny, a proto podobně jako letošní digitální obdoba E3 i tento veletrh je zdarma a není třeba si kupovat žádný on-line pass. Pořadatelé říkají, že plán na hybridní akci jejich partneři a potenciální vystavovatelé přijali velmi dobře, pro mnoho společností je ale na takový podnik stále příliš brzy. Opening Night Live připadá na středu 25. srpna, zbylé dva dny jsou vyhrazeny pro samotný Gamescom. Původně měl veletrh pokračovat i o víkendu, i když něco z těchto plánů zřejmě přetrvá.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru