Letošní Gamescom navštívilo 265 000 lidí

Letošní Gamescom navštívilo 265 000 lidí

Naposledy jich bylo o sto tisíc víc. Opening Night Live posbíralo 12 milionů zhlédnutí

Zdroj: Koelnmesse / gamescom
29. 8. 2022

Brány výstaviště v Kolíně nad Rýnem se v neděli zavřely za posledními návštěvníky Gamescomu a organizátoři se ihned pustili do sčítání. Oficiální údaj o počtu lidí, kteří si po tříleté pauze našli cestu na jeden z největších herních veletrhů na světě, zní 265 000, což bez kontextu působí opravdu impozantně. Musíme ale dodat, že v roce 2019, kdy se německý veletrh konal naposledy, zaznamenala počítadla 373 000 lidí. Přesto mají organizátoři důvod k radosti, doplňují, že lidé přijeli z více než 100 zemí světa, a pokud je nám známo, veletrh proběhl bezpečně a nestal se epicentrem další vlny nakažených koronavirem.

„Po letech, kdy se hrálo pouze digitálně, se veletrh Gamescom konečně opět konal naživo v Kolíně nad Rýnem. Navzdory zvláštním výzvám hodnotí organizátoři Koelnmesse a Německá herní asociace celkové výsledky pozitivně,“ uvádí tisková zpráva ke konci veletrhu. Jak už padlo výše, návštěvníci se počítali na sta tisíce a organizátoři přidávají ještě miliony lidí, kteří sledovali Gamescom na dálku. Odsud pak přichází také souhrnné číslo 12 milionů zhlédnutí, které zaznamenal přenos Opening Night Live na hlavním i sekundárních streamech, kam se řadí i náš český přenos. Organizátoři Gamescomu pak dále operují s číslem 130 milionů zhlédnutí „jen v sobotu večer“ (pravděpodobně 27. 8.), dále ale nerozepisují, co do tak masivního počtu zahrnují. Zhlédnutí všech trailerů? Přenosy IGN? To nám zůstává skryto a specificky tuto metriku nelze opřít o žádný bližší kontext.

Co se týče vystavovatelů, podle organizátorů jich bylo letos 1100 z 53 zemí světa, což minimálně v prvním případě překonává počet z roku 2019. Tehdy se mluvilo o 1037 vystavovatelích, ovšem z 56 zemí světa, ani na tomto místě se ale lidé z Koelnmesse a Německé herní asociace nepouští do konkrétních detailů. Nedá se totiž říct, že by hlavní část výstavní plochy zaujímala stejný počet vystavovatelů jako v roce 2019, zvlášť když byla jedna z hal uzavřena. Je tudíž otázkou, kde přesně k navýšení došlo, a jak rozhodující toto číslo bylo pro návštěvníky, kteří dorazili zejména na „showfloor“.

„Za tento restart tvrdě bojovalo mnoho partnerů a celý tým Gamescomu, aby se veletrh konečně mohl opět konat v kolínských veletržních halách,“ uvedl prezident a výkonný ředitel Koelnmesse Gerald Böse. „Pro veletržní průmysl obecně a pro Koelnmesse zvlášť to nebyla snadná cesta. Navzdory všemu jsme společně s vystavovateli dokázali dostat na místo statisíce lidí a miliony lidí po celém světě nadšených pro Gamescom,“ dodal pak Böse. Výstavu pochválil i výkonný ředitel Německé herní asociace Felix Falk, který uvedl, že výsledek předčil jeho očekávání. „Návrat k živému formátu s rozšířenou digitální nabídkou znamená, že máme ideální pozici pro úspěšnou hybridní budoucnost Gamescomu,“ doplnil Falk a pozval na další ročník. Ten, jak jsme vás už dříve informovali, proběhne od 23. do 27. srpna 2023 a stejně jako letos jej o den dříve otevře Opening Night Live moderátora Geoffa Keighleyho.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru