Call of Duty: Vanguard, Activision, Letošní Call of Duty se prý na E3 neukáže

Letošní Call of Duty se prý na E3 neukáže

Představení má proběhnout až formou eventu ve Warzone. VGC potvrzuje druhou světovou

Zdroj: ilustrační foto, Activision
9. 6. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Zatímco vývojáři z DICE už odpočítávají poslední minuty do odhalení nového Battlefieldu, konkurenční série Call of Duty se k představení letošního ročníku stále příliš nemá. Studio Sledgehammer Games, které na hře pracuje, nicméně už začátkem května popřelo spekulace, že by se hrou mělo být něco v nepořádku a fanouškům tedy nezbývá nic jiného, než trpělivě vyčkávat první oficiální informace. Podle zdrojů magazínu Video Games Chronicle se tak ale nestane během veletrhu E3, který bude formálně zahájen 12. června, byť některé z konferencí jsou naplánovány na dřívější termín. VGC tvrdí, že Call of Duty – kterému otevřeně redakce zmiňovaného magazínu přiřkla spekulovaný podtitul Vanguard – bude odhaleno prostřednictvím speciální události v battle royale odbočce Warzone, pravděpodobně ale až v průběhu letních měsíců.

„Letošní hra se jmenuje Call of Duty: Vanguard, vyvíjí ji společnost Sledgehammer Games a uvedena bude na obě generace konzolí a PC letos v listopadu,“ uvádí VGC s odvoláním na zdroje, které však přímo nejmenuje. „Vangaurd bude obsahovat příběhovou kampaň, režimy pro více hráčů a zombie mód – vše zasazené do evropských a tichomořských oblastí druhé světové války. Děj se soustředí na zrod moderních spojeneckých speciálních jednotek,“ doplňuje magazín. Pro fanoušky Warzone pak má dobrou zprávu a tvrdí, že na rozdíl od pozdní integrace Black Ops Cold War proběhne spojení s Vanguard rychleji a ve větším rozsahu. To ovšem znamená, že se populární battle royale hra má opravdu přenést do historického zasazení druhé světové války, což se logicky nemusí líbit každému, chápali bychom to ale jako formu vymezení proti zmiňovaného Battlefieldu, který bude zpracovávat moderní konflikt.

Důležitou roli mají sehrát vozidla, aby byla rozloha mapy snesitelná a také očekávané vylepšení technologického základu, na kterém nový Warzone poběží.

„Plány zahrnují zcela novou mapu pro Warzone – dosud největší a nejambicióznější mapu série, s jejímž zapojením se počítá na dobu, kdy vyjde nový díl série a nikoliv až o několik měsíců později [jak se stalo s Black Ops Cold War],“ prozrazuje Video Games Chronicle. Mapa má prý být zasazena do Tichomoří a od aktuálního Verdansku se má odlišovat nejen zasazením či zvolenou érou dějin, ale zejména velikostí a členitostí. Důležitou roli pak mají podle VGC sehrát vozidla, aby byla rozloha mapy snesitelná a také očekávané vylepšení technologického základu, na kterém nový Warzone poběží. Jinými slovy řečeno, battle royale část Call of Duty má běžet na enginu, který využil Modern Warfare z roku 2019, což by mělo zkvalitnit celkový zážitek a pravděpodobně i přinést trochu jinou atmosféru nad rámec úplně jiné skladby zbraní a jimi zpřístupněných možností.

Společnost Activision se odmítla na dotaz VGC ke zprávě vyjádřit, nutno ovšem podotknout, že redakce zmiňovaného magazínu předkládá článek velmi sebevědomě a s ohledem na vybudovanou reputaci se přikláníme k tomu, že jsou výše uvedené zprávy věrohodné. Na novém Call of Duty prý pracuje každé interní studio společnosti Activision.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru