Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Letošní Call of Duty má mít nakonec podtitul Vietnam

Letošní Call of Duty má mít nakonec podtitul Vietnam

Insider, který prozradil Warzone, má další informace. Napojení na Black Ops zůstává

Zdroj: Activision
21. 4. 2020

Insider s přezdívkou TheGamingRevolution, který v předstihu před vývojáři zásobil lačnící fanoušky série Call of Duty věrohodnými informacemi o aktuálním Modern Warfare, battle royale režimu Warzone a remasterech Modern Warfare 2 i 3, natočil další video. Společně s kolegou, vystupujícím pod přezdívkou dkdynamite, rozebírali novinky ohledně Call of Duty, které má vyjít koncem letošního roku a které by mělo být podle předchozích náznaků rebootem Black Ops, v němž hráči zavítají do Vietnamu. Jak ale oba insideři uvádí, předchozí informace prý nebyly úplně přesné a na základě nových tipů od údajně čtyř na sobě nezávislých zdrojů je museli zrevidovat. Tím největším překvapením má být změna názvu – podtitulem prý nakonec nebude Black Ops, ale samotné slovo Vietnam.

Podle insiderů se tím však na předchozích informacích příliš nemění. Bez ohledu na název má být letošní hra stále určitým způsobem na Black Ops napojena a hráči prý mohou očekávat návrat známých postav, mezi kterými nebude chybět Alex Mason, Frank Woods nebo Viktor Reznov. Samotné zasazení hry pak samozřejmě odpovídá zápletce Black Ops a je prý velmi pravděpodobné, že se podíváme na některá známá místa. Smyslem je ovšem oživit samotnou hru, prohloubit příběh a nabídnout trochu jiný pohled na některá vyústění konkrétních dějových linek. O jak velkou změnu půjde, však insideři odpovědět nedokázali a poukazují na několik protichůdných směrů informací, které se k nim dostávají.

Vzhledem k tomu, že by mělo jít o pátý díl Black Ops – nepočítáme-li za start série už Call of Duty World at War – hráči by mohli být k názvu mírně letargičtí, čemuž by změna označení mohla prospět.

Důvodem informačního šumu je nesnadný zrod aktuální hry, která původně vznikala ve spolupráci studií Raven Software a Sledghammer Games. Neshody však vedly Activision k tomu, aby mezi rozklížené týmy zarazil klín v podobě vývojářů z Treyarchu, kteří mají vést vývoj a postarat se o to, že hra stihne období letošních vánočních svátků. To je důležité zejména z obchodního hlediska, s čím má nakonec souviset i avizovaná změna podtitulu. Vzhledem k tomu, že by mělo jít o pátý díl Black Ops – nepočítáme-li za start série už Call of Duty World at War – hráči by mohli být k názvu mírně letargičtí, čemuž by změna označení mohla prospět. Activision navíc může slovo Vietnam chytře využít k podtržení toho, že jde o pátý díl, vzhledem ke shodě začátečního písmena V s římskou číslicí 5.

Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Letošní Call of Duty bude Modern Warfare. Ale bez čtyřky

Jak šel čas s novým Call of Duty...

Kauze kolem letošního dílu Call of Duty se věnujeme pravidelně a do hloubky. Pokud vás celý příběh začíná, můžete začít u rozpadu spolupráce Raven Software a Sledghammeru. Na tuto zprávu pak navazují spekulace, že bylo k vývoji přizváno i studio Treyarch a první zmínky o pátém dílu Black Ops. Jako poslední pak přišly informace i dnes citovaného insidera TheGamingRevolution, který před měsícem potvrdil zasazení ve Vietnamu a návrat postavy Alexe Masona.

Co se týče dalších informací, na ploše bezmála 15minutového videa se mluví zejména o vztahu všech studií, kteří Call of Duty připravují a popisují se obecné záležitosti, které jsou hráčům zřejmé i bez jakýchkoliv úniků, včetně zmínky o použití stejného enginu jako v případě Modern Warfare z roku 2019. Při vzpomínce na tuto hru pak oba insideři vyslovili naději, že bychom se oznámení Call of Duty: Vietnam mohli dočkat dřív, než posledního dílu. Odhalení Modern Warfare proběhlo 30. května, takže má Activision ještě chvíli času. Samozřejmě za předpokladu, že jsou výše uvedené informace pravdivé a nevstoupily do nich problémy spojené s koronavirem.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru