Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Letošní Call of Duty bude Modern Warfare. Ale bez čtyřky

Letošní Call of Duty bude Modern Warfare. Ale bez čtyřky

Má jít o semi reboot s kooperativní kampaní pro 4 hráče. Bude inspirovaná misí No Russian

24. 5. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Pracovní týden sice pomalu končí, ale o zajímavé zprávy není nouze. V momentě, kdy jsem dotočil novinkový souhrn, se objevily nové zprávy na konto dalšího dílu série Call of Duty. Pokračování skutečně ponese podtitul Modern Warfare, ale žádnou číslovku 4, jak se očekávalo. Informace se objevila například na Twitteru LongSensation a posléze ji potvrdil Jason Schreier z Kotaku, čímž považujeme tuto neoficiální zprávu víceméně za potvrzenou vzhledem k jeho renomé a zdrojům.

Jak sám Schreier píše, vtipné je, že první díl Modern Warfare připadal na Call of Duty 4, zatímco “čtvrtý díl” Modern Warfare je už jen Call of Duty. Název je to trochu matoucí i s ohledem na Call of Duty: Modern Warfare Remastered z roku 2016. Uvidíme, jak si s tím fanoušci a zákazníci poradí.

Důvodem k tomuto podivnému jménu má být skutečnost, že jde podle Schreier o takzvaný soft reboot. Podle kanálu AllGamesDelta hra nabídne kooperativní kampaň až pro 4 hráče, mix map z Modern Warfare 2 a 3 a tento rok nebude mít Call of Duty žádnou formu exkluzivity ve vztahu k některé z platforem. K oficiálnímu odhalení má dojít během dvou týdnů. Na E3 se hra představí v akci v rámci živého gameplaye.

Informaci ohledně jména potvrdil i britský magazín Eurogamer, respektive jeho zdroje. S návratem Modern Warfare všichni víceméně počítali, považovalo se to za veřejné tajemství. Že ale novinkou od Infinity Ward bude semi reboot, to nepochybně mnoho hráčů překvapí.

Poprvé Activision hru prezentoval už v březnu… Ale jen vybraným hráčům amerického fotbalu, kteří si tuto informaci samozřejmě nenechali pro sebe. Ostatně jinak by tenhle způsob marketingu, jakkoli působí podivně, nedával žádný smysl.

Podle webu Gaming INTEL a jeho zdroje by se kampaň měla překvapivě inspirovat nechvalně proslulou misí No Russian z Modern Warfare 2 a zaměřit se na odvážné téma moderního terorismu. Kampaň s emotivní momenty inspirovanou zmíněnou kontroverzní misí slibuje i článek Kotaku, který vyšel posléze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru