Battlefield 2042, Electronic Arts, Letošní Battlefield by mohl mít číslovku 2042

Letošní Battlefield by mohl mít číslovku 2042

I během víkendu uniká spoustu informací. Na starých konzolích má jít o úplně jinou hru

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
6. 6. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Ačkoliv připadá oficiální odhalení nového dílu série Battlefield až na příští středu, v posledních dnech a hodinách se zintenzivnila míra úniků a o hře jako takové už toho víme opravdu hodně. Jistě, jde pouze o spekulace a vývojáři neposvěcené průsaky informací, všechno do sebe ale perfektně zapadá a korunu tomu nasadily první screenshoty, pocházející pravděpodobně z uzavřeného testu hry. Na ty posléze navázaly kryptické zprávy přímo od vývojářů a další vlna poznatků – zřejmě znovu z onoho testu pro vybrané influencery a velká média – která naznačuje například možný finální název hry, přináší také další informace o velikosti map, herních módech i trailerech, které se na nás mají údajně chystat v nejbližších dnech.

Podle několik hodin starého vlákna na Redditu se měly informace objevit na Discordu insidera Toma Hendersona, který fanoušky v uplynulých měsících zásobil zajímavými zprávami z pozadí vývoje. Je však nutné podtrhnout, že není zdrojem následujících detailů, z nichž většinu nechal bez komentáře a nad jedním mírně pochyboval. Týká se možného názvu hry, který by mohl znít Battlefield 2042, čímž by došlo na připomenutí Battlefieldu 2142 a splněno by bylo i nanejvýš pravděpodobné zasazení do období jen mírně vzdálené budoucnosti. Henderson nicméně na svém Twitteru uvádí, že ačkoliv má obrázek zachycující logo nového Battlefieldu pocházet od stejného člověka, který na internet sdílel včera probíranou sadu obrázků, metadata jsou rozdílná. „Ačkoliv to nic zásadního nedokazuje, přistupoval bych [k téhle informaci] obezřetně,“ říká Henderson.

Co se dalších informací týče, na Redditu se probírá nejprve systém modifikování zbraní – ačkoliv v menu, před zápasem, může mít obvyklou podobu, změnit si jednotlivé části zbraní budou moci hráči zřejmě i během zápasu. Na bojiště si s sebou nesou dvě nepoužité modifikace a mohou je měnit podle potřeby či vývoje hry. Leaker popisuje třeba změnu zásobníku, gripu pro lepší držení zbraně nebo různé typy zaměřovačů. Nešlo by samozřejmě o nic převratného, uvážíme-li, že jsou hráči na systém zvyklí v podstatě z jakékoliv battle royale hry, přesto by to ale mohlo nabídnout další zajímavou taktickou vrstvu, zvlášť, pokud můžeme věřit i informaci o velikosti map a měnícím se průběhu zápasů.

Velkou roli má hrát spolupráce v menší skupině sehraných spolubojovníků, alespoň  co se hry na obsazování sektorů týče.

„Mapy jsou ty největší v historii Battlefieldu,“ hlásá sebevědomě insider a popisuje, že každá mapa je rozdělena na několik sektorů o velikosti standardních map například z Battlefieldu 3. Hráči nejprve svedou souboj o kontrolní body uvnitř sektorů, a pokud budou úspěšnější než nepřítel, začnou daný sektor ovládat až do konce hry. Konkrétně je zmíněna arktická mapa Shelf, která má připomínat výrazně zvětšenou verzi mapy Damavand Peak ze zmiňovaného Battlefieldu 3. Velkou roli má hrát spolupráce v menší skupině sehraných spolubojovníků, alespoň  co se hry na obsazování sektorů týče. Módů ale bude pochopitelně víc, jen s největší pravděpodobností nejsou alespoň prozatím obsaženy v probíhajícím uzavřeném testu. Největší důraz ale má domnělý Battlefield 2042 klást na týmovou hru a plnění předem nastavených plánů, takže není zřejmě divu, že DICE zaměřili test právě na popisovanou herní variantu. Dočkat bychom se v ní měli i zastoupení hrdinů jako z Battlefrontu – byť tady nesou označení Profesionál – kteří sice nejsou přespříliš silní, ale mají perk dva, které je vyvyšují nad ostatní.

Zpráva na Redditu dále naznačuje, že se chystají dva plnohodnotné trailery, z nichž jeden bude prezentovat režim 64v64 a podtrhne, že hra navazuje na Battlefield 4. Součástí budou samozřejmě i záběry na padající domy – jmenovitě třeba věž v Šanghaji, chybět nebudou ani dříve zmiňovaná tornáda a v akci bude i vystřelovací kotvička. Insider nicméně podotýká, že minimálně při uvedení hry nebude dostupný cross play mezi starými a novými konzolemi, protože by to předchozí generace nezvládla. Zarážející pak je, že stejnou informaci na svém Twitteru potvrdil i Tom Henderson a vyzval ty, kdo mají starší konzoli nebo neadekvátně vybavený počítač, aby začali šetřit. Poslední střípek pak přináší právě Henderson, kterému se ve spolupráci s dalšími zapálenými fanoušky podařilo rozkódovat zprávy, které začali dostávat vybraní influenceři. Potvrzuje, že se svět patrně potýká na pokraji apokalypsy a jediná možnost, jak neblaze se rýsující osud zvrátit, je bojovat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru