Lego Super Mario funguje jako zhmotněný Mario Maker

Lego Super Mario funguje jako zhmotněný Mario Maker

Interaktivní stavebnice umožní postavit skutečnou úroveň a pak ji zdolat s naším hrdinou

Zdroj: Lego/Nintendo
12. 3. 2020

Stavebnice Lego není ve světě videoher žádným nováčkem. A naopak dánské kostičky už přivítaly v reálném světě nejednu licencovanou značku včetně těch herních. Za zmínku stojí třeba stavebnice Lego Overwatch. Dnes ale společnosti Lego a Nintendo oznámily novinku, s jakou jsme se zatím nesetkali. Ve “hře” Lego Super Mario můžeme s populárním hrdinou vyrazit na dobrodružství ve skutečném světě, který vytvoříme z kostiček pro sebe i své přátele, lákají firmy.

Na netradiční partnerství nás Nintendo upozornilo už dříve tento týden a kromě Lega se spojilo také s výrobcem oblečení Levi’s. Nás ale víc zajímá nová interaktivní stavebnice, která nám má umožnit zahrát si Maria úplně novým způsobem. Právě tu dnes firmy slavnostně odhalily. Obě společnosti ostatně tvrdí, že sdílejí stejnou vášeň pro hledání nových inovativních zážitků, s šímž se dá souhlasit.

Mario má malý reproduktor a digitální oči, ústa i hrudník. Na těchto místech se nachází malý displej, který reaguje na dění ve hře a spolupracuje s jejími interaktivními prvky.

Lego Super Mario není ani videohra ani tradiční stavebnice. Jejím srdcem je postavička kníratého instalatéra, který interaguje s úrovní postavenou z kostiček. S jeho pomocí mohou hráči sbírat mince, bojovat s nepřáteli a dokončit svět tak jako ve videohrách. Mario má malý reproduktor a digitální oči, ústa i hrudník. Na těchto místech se nachází malý displej, který reaguje na dění ve hře a spolupracuje s jejími interaktivními prvky.

Každý, kdo si někdy se stavebnici hrál, nebo má dokonce malé děti, si jistě snadno dokáže představit, jak zábavné by mohlo být se hrou experimentovat. Snad k tomu poskytne dostatek svobody a bude možné tvořit úrovně zcela libovolně, kdy nás bude omezovat jen vlastní fantazie. Takový Mario Maker ve skutečném světě, co říkáte?

Obě společnosti si spolupráci pochvalují a není zřejmě náhodou, že se o novince dozvídáme jen pár dní poté, co tvůrce Maria Šigeru Mijamoto v rozhovoru pro japonský magazín Famitsu prohlásil, že Nintendo neustále aktivně hledá nové způsoby, jak představit své hrdiny dalším zákazníkům. A to i s pomocí nejrůznějších partnerů.

Lego Super Mario vyjde ještě letos, ale přesnější informace zatím neznáme. Nejlepší představu o tom, jak bude interaktivní stavebnice fungovat, si uděláte z prvního oficiálního videa.

Lego Super Mario funguje jako zhmotněný Mario Maker

Nintendo to zkoušelo s vlastní stavebnicí

Zajímavé je, že v roce 1968 vytvořilo Nintendo vlastní řadu stavebnic pod názvem N&B Block, která měla konkurovat Legu. Byla i poměrně populární a dánský výrobce japonskou firmu zažaloval, nicméně neúspěšně. Nintendo přestalo stavebnice vyrábět v sedmdesátých letech. Jedna z úrovní ve hře Super Mario Land 2: 6 Golden Coins pro Game Boy z roku 1992 dokonce obsahovala úroveň “vytvořenou” z této stavebnice.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru