Lego Mario dorazí v létě a k mání budou i rozšíření

Lego Mario dorazí v létě a k mání budou i rozšíření

Spolupráce Lega a Nintenda trvá již čtyři roky. Maria mohou následovat další IP

Zdroj: Lego
9. 4. 2020

Nedávno oznámená spolupráce společností Nintendo a Lego slibuje přinést ovoce v podobě unikátní stavebnice, která přináší kombinaci interaktivity a slavné licence s Mariem v hlavní roli. Lego Super Mario slibuje být jakousi odlehčenou variací editoru Mario Maker převedenou do reálného světa a přístupnou již pro děti od šesti let. A díky novému přísunu informací od obou společností již konečně víme, kdy stavebnice s Mariem dorazí na trh a co bude stát.

Novinky a konečně také konkrétnější informace přicházejí od hlavního designéra společnosti Lego, Jonathana Benninka, který v přiloženém videu prvně láká k již spuštěným předobjednávkám základní stavebnice Mario Starter Course. Ta má kromě postavičky ikonického italského instalatéra přinést také sedm akčních kostek, se kterými Mario interaguje za pomocí na noze umístěného senzoru. A nejen toho – postavička vybavená několika drobnými displeji (umístěné jsou v očích, na břiše i v ústech) dokáže nadále zaznamenávat pohyb i rozeznávat barvy. Nadále bateriemi poháněný Mario nabídne také vlastní malý reproduktor i možnost bezdrátového spojení skrze technologii Bluetooth. Ta slouží k propojení s mobilní aplikací, která kromě návodů ke stavbě modelů a propojení s komunitou ostatních hráčů nabídne například i přehled o dosaženém skóre.

Zmíněný základní set přinese kromě Maria a sedmi speciálních kostek také postavičky Goomba a Bowser Jr. U toho to ale samozřejmě neskončí a Nintendo ve spolupráci s Legem už skrze prezentaci zmíněného designéra představilo také první sady rozšíření. Ta nesou názvy Piranha Plant Power Slide, Bowser’s Castle Boss Battle a Monty Mole & Super Mushroom. Dvojici prvních můžete vidět přímo ve videu, třetí lze skrze tento odkaz nalézt na webu společnosti Lego, to se ale oficiálního představení ještě nedočkalo.

Designér Jonathan Bennink se dle svých slov nemůže dočkat na to, co komunita s novými produkty a s vlastní fantazií dokáže. V rozhovoru pro web The Brothers Brick navíc naznačil i jakým směrem by se mohla ubírat další spolupráce s Nintendem. U jediné IP to prý rozhodně zůstat nemusí, neboť současné novinky jsou výplodem už čtyři roky trvající spolupráce. Odmítl však z pochopitelných důvodů cokoli dalšího upřesňovat. Přislíbil ale i nadále budovat na modularitě, která je stavebnicím Lego vlastní a naznačil, že v budoucnu bude možné upravovat třeba i samotnou postavičku Maria.

V otázce ceny a data vydání už ale naštěstí specifičtější být můžeme. Základní stavebnice má doporučenou maloobchodní cenu stanovenou na 60 dolarů, tedy v přepočtu 1500 korun. Rozšíření Piranha Plant Power Slide by mělo stát odhadem 750 korun a od pohledu nejrozsáhlejší balík kostek Bowser’s Castle Boss Battle by měl v přepočtu vyjít na 2500 korun. Jednotlivé stavebnice pak budou k mání již v půlce léta, 1. srpna.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru