Lego Horizon Adventures, Sony Interactive Entertainment, Lego Horizon Adventures se od jiných Lego her liší

Lego Horizon Adventures se od jiných Lego her liší

Úplně všechno zde bude z Lega a nepůjde tu jen o sbírání mincí. Příběh zabere 7-8 hodin

Zdroj: Sony
13. 6. 2024

Po mnoha náznacích byla před několika dny oficiálně představena hra Lego Horizon Adventures. Samotný název už dává jasně najevo, že se v rámci série Horizon od vývojářů z Guerrilla Games přesuneme do kulis vytvořených z dílků Lega, což s sebou nepřinese pouze nový pohled na vizuální ztvárnění původní hry, ale také inovace v hratelnosti a trochu jinou atmosféru. Ostatně, už první trailer nešetřil laskavým humorem a samozřejmě hot dogy, které bude možné k našemu překvapení využívat s soubojích. U traileru ale nakonec nemusíme zůstat, protože se v průběhu včerejšího dne objevily první dojmy z hraní přichystaného dema od několika vybraných redakcí herních magazínů a ke slovu přišel i souhrn přímo od PlayStationu.

Jedno z preview se objevilo například na stránkách Gamespotu a mluví se v něm o vcelku chytlavé Lego hře, která je věrná svému předobrazu a dostatečně jiná, aby upoutala i hráče, kteří původní hru třeba nikdy nevyzkoušeli. K dispozici bylo 30minutové demo, v rámci kterého bylo možné otestovat jak singleplayerovou část, tak kooperaci, co ale redaktora zmíněného magazínu zaujalo na první pohled, byla grafika. Pokud jste hráli některou ze záplavy Lego her od vývojářů z Traveller’s Tales, určitě si vzpomenete, že vývojáři většinou kombinovali svět z Lega s téměř až fotorealistickým prostředím či pozadím, což dávalo hrám nezaměnitelný styl a nutno uznat, že všechno většinou působilo velmi dobře. Vývojáři z Guerrilla Games, kteří však jen kooridnovali práci studia Gobo, se ale rozhodli odlišit svou Lego hru tím, že všechno, co v ní bude k vidění, bude také vytvořené z Lega.

Díky tomu Lego Horizon Adventures údajně opravdu skvěle vypadá, a co je možná ještě důležitější, také se v porovnání s jinými Lego hrami jinak hraje. Destrukce je zde například trochu umírněnější a nejde tolik o sbírání mincí, jako ve hrách od TT. Naopak, hraní by mělo připomínat tradičnější akční adventuru, jakou byl i první díl série Horizon s podtitulem Zero Dawn, ze kterého Horizon Adventures vychází. Příběh se nezměnil od základu, pořád zachovává obdobné situace a postavy, je ale přístupnější pro mladíš publikum a jeho dohrání by vám mělo podle Gamespotu zabrat přibližně 7-8 hodin. Ve hře byste rovněž neměli narazit na tak závažná témata, jaká se řeší v základní hře – tedy zejména klimatické změny či apokalypsa. Ty podle vývojářů poběží kdesi na pozadí, ale nejsou prý pro Horizon Adventures tak důležité. Odrážet se to pak bude i v boji, který nebude na hráče klást tolik nároků například stran míření, jako tomu bylo v Zero Dawn, vývojáři ale přesto chtěli zachovat určitou strategickou vrstvu a pocit, že byste měli kombinovat více zbraní na konkrétní typy robotických protivníků.

Aby byla přístupnost hry podtržena ještě víc, vývojáři počítají s online i offline koopreací, takže pokud si budete chtít zahrát s mladším sourozencem nebo potomkem, Lego Horizon Adventures vám v tom rozhodně bránit nebude. Nakonec, jak jinak sdílet přichystané humorné scénky, než ve dvou, že ano, takže se připravte na mnoho skečů, vtipných momentů a právě i ony hot dogy, které budou fungovat jako bomby dopadající na bojiště. Neptejte se nás proč, ale do rozverné nálady kolem hry to vlastně docela dobře zapadá.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru