Legendární Wizardry se dočká nového dílu

Legendární Wizardry se dočká nového dílu

Míří na mobily a pamětníci klasiky v novince dost možná milovanou značku nepoznají

Zdroj: Wizardry
30. 11. 2020

Série Wizardry se vrací, ale nemusí to být comeback, v nějž jste doufali. Japonská společnost Drecom, která nedávno získala práva na celou značku, oznámila novou mobilní hru s pracovním názvem Wizardry VA. Hra míří na operační systémy iOS i Android a i když pochází z Japonska, hráči se tentokrát mohou těšit na celosvětové vydání.

Wizardry vytvořilo americko-kanadské studio Sir-Tech, jehož autoři mají české kořeny.

Autoři slibují, že bude hra stavět na osvědčených principech, takže samozřejmě půjde o duangeon crawler, ale přidá rovněž něco navíc. K dispozici už je první upoutávka, ale Drecom stále hledá nové vývojáře, takže práce určitě nebudou příliš daleko. Ostatně i video zjevně demonstruje ranou verzi. Stylizovaný trailer ale rozhodně nezapře, že pamětníci klasických dílů musí počítat s velmi odlišnou estetikou, pokud jste si nevšimli, co se se značkou dělo v uplynulých 20 letech.

Zatím bohužel neznáme ani předběžné datum vydání. Drecom získal práva na značku Wizardry letos a hned oznámil, že se chystá na nové hry.

Wizardry patří mezi nejvlivnější herní série vůbec. Na poli RPG jde o podobnou klasiku jako třeba Ultima. Wizardry vytvořilo americko-kanadské studio Sir-Tech, jehož autoři mají české kořeny. První díl – Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord vyšel v roce 1981 a ovlivnil slavné série jako Final Fantasy nebo Dragon Quest. Poslední regulérní díl pod názvem Wizardry 8 vyšel už v roce 2001. Za ním ještě stálo studio Sir-Tech, mimo jiné také spoluautoři Jagged Alliance.

Mezi její fanoušky patřil například herec Robin Williams.

Od té doby se ale série rozrostla o řadu spin-offů, které vycházely především v Japonsku, kde byla sága vždy velmi populární. Jedná se celkem o čtyři desítky titulů určených převážně pro mobily, konzole a handheldy. Jen pár z nich si však našlo cestu také na Západ. Za zmínku stojí například tituly Wizardry: Tale of the Forsaken Land, Wizardry: Labyrinth of Lost Souls nebo Wizrogue: Labyrinth of Wizardry. Díky této oblibě se série Wizardry dočkala rovněž stolních her, knih nebo komiksů.

Sága se pravidelně umisťuje v žebříčcích nejlepších a nejdůležitějších her všech dob a mezi její fanoušky patřil například herec Robin Williams.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru