LeBron James a Bugs Bunny se poperou v retro mlátičce

LeBron James a Bugs Bunny se poperou v retro mlátičce

Pokračování filmu Space Jam se dočká vlastní videohry. O basketbal v ní ale nepůjde

Zdroj: Microsoft
24. 6. 2021

Film Space Jam: Nový začátek (Space Jam: A New Legacy) doprovodí do kin hra jednoduše nazvaná Space Jam: A New Legacy The Game. Jako první bude 1. července k dispozici ve službě Game Pass Ultimate a free-to-play verze dorazí na PC a Xbox 15. července. Oblíbené postavy z Looney Tunes tu doplní basketbalová hvězda LeBron James, ale basket nečekejte. Jedná se o retro beat ‚em up.

Dorazí i na další platformy?

Za hrou stojí studio Digital Eclipse, které se na klasiky specializuje. Je podepsané pod Blizzard Arcade Collection, Samurai Shodown NeoGeo Collection, Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King, SNK 40th Anniversary Collection, Street Fighter 30th Anniversary Collection nebo Mega Man Legacy Collection. Zajímavé přitom je, že s nápadem na hru měli přijít samotní fanoušci.

Zahrajeme si za Bugse, Lolu i LeBrona. To vše v pixelartové grafice odkazující na automatové klasiky. Zatím přitom není jasné, zda je exkluzivita Microsoftu trvalá, anebo jen časová, a později se titul objeví také na dalších systémech. Společně se hrou budou k dispozici rovněž tři nové ovladače v limitované edici inspirované filmem. Dva z nich ale půjde oficiálně koupit jen ve Spojených státech. Ten třetí by pak měl být k dostání po celém světě.

Není to přitom poprvé, co se Space Jam dotkl videoher. Už v roce 1996 vyšla stejnojmenná hra pro PC, PlayStation a Saturn, která vycházela z prvního filmu. Šlo o 2D basketbal 3 na 3 od studia Sculptured Software. Žádnou velkou díru do světa ale neudělal a verze pro Nintendo 64 a Game Boy byla později zrušena.

Původní Space Jam měl premiéru v roce 1996 a jeho hlavní hvězdou byl Michael Jordan. Ve filmu si ale zahráli i Bill Murray, Wayne Knight, Larry Bird nebo Charles Barkley. Nápad na film se zrodil z reklamy s Bugsem a Jordanem pro firmu Nike. Producentem snímku byl Ivan Reitman, kterého můžete znát díky jeho Krotitelům duchů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru