Layers of Fear, Bloober Team, Layers of Fear vypadá v Unreal Enginu 5 fantasticky

Layers of Fear vypadá v Unreal Enginu 5 fantasticky

Bloober ukázal, jak se bude nová verze lišit od původní. Jde také o příslib pro Silent Hill

Zdroj: Bloober
28. 4. 2023
Název: Layers of Fear Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 6. 2023

Vývojáři ze studia Bloober Team před nedávnem naservírovali hráčům dlouhou ukázku z chystaného remaku Layers of Fear. Na ploše více než 11 minut jste mohli sledovat průchod pozměněnými, ale stále důvěrně známými lokacemi a kochat se – když už ničím jiným – jak skvěle hra vypadá. Faktem ovšem zůstává, že dokud člověk nemá před očima původní hry, rozdíl se nemusí zdát tak patrný, a právě na to vývojáři reagují novým videem. Už není tak dlouhé, ale je zaměřeno specificky na demonstraci možností Unreal Enginu 5, který bude remake pohánět, a porovnávání stejných scén z originálu a chystaného remaku.

Vývojáři přirozeně zapojují většinu technologií, které jim systém od Epic Games nabízí, a je to zejména řešení osvětlení Lumen, který svou práci naplno představoval už v minulé gameplay ukázce. Vše je pak samozřejmě doplněno ray tracingem, novým systémem pro vizuální efekty nazvaným Niagara, přepracovaným systémem pro řízení jednotlivých událostí ve hře a podporou DLSS nebo XESS pro odlehčení zátěže hardwaru počítače. Bez ohledu na názvy jednotlivých systému ale musíme uznat, že hra i za pouhých šest let od vydání prvního dílu prokoukla a po této stránce zřejmě nemůžeme mít žádné námitky.

A i když se stále můžeme bavit o tom, co inovativního se nachází v remaku jen několik staré hry, postup Blooberu lze samozřejmě chápat i v širším kontextu. Není už totiž žádným tajemstvím, že polské studio pracuje také na remaku Silent Hillu 2, který rovněž poběží na Unreal Enginu 5 a není vyloučeno, že si vývojáři chtěli trochu bezpečněji engine otestovat, případně nastavit postupy pro vývoj očekávané předělávky hororu pro Konami. První ochutnávku, tedy reimaginaci Layers of Fear, dostaneme už v červnu na PC, PlayStationu 5 a Xboxu Series.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru