Lara Croft zamíří příští rok na Nintendo Switch

Lara Croft zamíří příští rok na Nintendo Switch

Namísto velkých her se mohou hráči těšit na arkády Guardian of Light a Temple of Osiris

Zdroj: Square Enix
29. 10. 2021

Nintendo o nabídku titulů třetích stran pro své konzole dlouhodobě pečuje a stará se o její postupné rozšiřování. Díky tomu na Switch zavítala celá řada zvučných sérií. Jmenovat můžeme třeba Dooma, obnovenou sérii Wolfenstein, Zaklínače, Diablo a třeba i Skyrim, který už beztak dorazil na vše, co má displej… V příštím roce se nicméně portfolio third party titulů rozroste o nesmrtelnou Laru Croft, i když by tato zpráva mohla být ještě o chloupek lepší.

Příchod slavné archeoložky majitele konzole jistojistě potěší, nicméně nadšení je zapotřebí hned zkraje trochu zkrotit. Na Switch totiž nemíří kritiky i hráči velmi dobře přijatá moderní trilogie, ale dvojice titulů Lara Croft and the Guardian of Light a Lara Croft and the Temple of Osiris.

Obě jsou izometrickými akčními adventurami s prvky arkád, které mimo svižné hratelnosti nabité akcí nabízejí i kooperativní multiplayer. Samotné oznámení je na podrobnosti skoupé a jako vydání zmiňuje zatím nekonkrétní příští rok. Další detaily týkající se například případného rozšířeného obsahu nejsou známé. Rovněž není jasné, zda nejde jen o předvoj a jestli se Square Enix přeci jen nechystá i na porty nedávné trilogie, nebo alespoň jejich streamovanou variantu.

Z přiloženého tweetu nicméně vyplývá, že porty má na starosti studio Feral Interactive, jež se jinak zaměřuje primárně na úpravy titulů pro macOS a Linux. Zkušenosti týmu sahají až do roku 1996 a během své dlouhé historie studio vytvořilo porty například série Batman Arkham, spousty her se značkou Lego, sci-fi strategií XCOM a desítky dalších titulů. Co se Switche týče, tam tým Feral Interactive portoval horor Alien: Isolation a závody Grid Autosport, v obou případech úspěšně.

Oznámení portů titulů z let 2010 a 2014 Square Enix naplánoval v rámci oslav 25. výročí existence značky Tomb Raider. Vydavatel tuto vzácnou příležitost doprovází i slevovými akcemi, které tituly s Larou Croft v hlavní roli doprovázejí snad na všech platformách.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru