Tomb Raider Reloaded, CDE Entertainment, Lara Croft oslaví 25. narozeniny mobilní hrou

Lara Croft oslaví 25. narozeniny mobilní hrou

Comeback série Tomb Raider má zatím podobu free-to-play akční arkády

Zdroj: Square Enix
24. 11. 2020
Název: Tomb Raider Reloaded Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , , , Datum vydání: 14. 2. 2023

Lara Croft se vrací. Ale nové dobrodružství sličné archeoložky možná nebude váš šálek kávy. Společnost Square Enix oznámila, že příští rok vydá mobilní hru Tomb Raider Reloaded. Půjde o free-to-play akční arkádu od studia Emerald City Games. Tento kanadský tým má na svědomí třeba tituly G.I. Joe: War on Cobra nebo Lionheart Tactics.

Teaser toho zatím mnoho neprozrazuje. I když někdo možná ocení skutečnost, že upoutávka odkazuje na situace z úplně první hry a hrdinka oblékla i svůj původní “kostým”, stylizace je velmi odlišná a velmi pravděpodobně i hratelnost se předloze vzdálí. Už teď můžeme bezpečně prohlásit, že zvolená estetika nebude pro každého.

Série debutovala v roce 1996 a její aktuální vydavatel, kterým je od roku 2010 společnost Square Enix, určitě bude chtít tuto příležitost oslavit ve velkém stylu.

Posledních mobilních her se Lara Croft dočkala v roce 2015. Šlo jednak o endless runner s podtitulem Relic Run a pak logickou hru Lara Croft Go. První vznikla ve studiu Simutronics a druhá ve Square Enix Montreal. Od té doby jsme se dočkali završení velké trilogie. V roce 2015 totiž vyšla i hra Rise of the Tomb Raider a před dvěma lety dorazil na trh závěr v podobě Shadow of the Tomb Raider.

Načasování vydání na příští rok rozhodně nebude náhodné. V roce 2021 totiž Lara Croft oslaví 25. narozeniny. Série debutovala v roce 1996 a její aktuální vydavatel, kterým je od roku 2010 společnost Square Enix, určitě bude chtít tuto příležitost oslavit ve velkém stylu. Nebylo by s podivem, kdybychom se dočkali přinejmenším oznámení nové velké hry. Na další film s Alicií Vikander si ale počkáme. I když se mělo začít natáčet už letos, v důsledku pandemie se produkce přesunula. Nejdříve se roztočí kamery v příštím roce.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru