Lake, Whitethorn Digital, Lake působí jako kombinace Death Stranding a Life is Strange

Lake je jako kombinace Death Stranding a Life is Strange

V kůži pošťačky budeme rozvážet balíčky a navazovat zpřetrhané vazby

Zdroj: Gamious
16. 6. 2020
Název: Lake Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Hra Lake od studia Gamious rozhodně patří mezi projekty, které na nás během uplynulých digitálních konferencí udělaly dojem, a proto jsme se k ní rozhodli vrátit. Vývojáři nás přenesou do roku 1986 do poklidného městečka Providence Oaks v Oregonu. Sem se z velkoměsta do rodné vísky vrací čtyřicátnice Meredith Weiss, aby si tu odpočinula od své kariéry. Náročné zaměstnání na dva týdny dočasně vymění za roli poštovní doručovatelky. Čeká nás rozvážení balíčků, ale i navazování zpřetrhaných vazeb. Nepřipomíná vám to náhodou něco?

Zdejší volby nemají být černobílé. Interaktivní příběh údajně nenabídne žádné jednoznačně správné a špatné odpovědi či akce.

Meredith se podle autorů setkává s novými lidmi, obnoví stará přátelství a možná dokonce naváže i nějakou romantickou známost, zatímco ji její šéf nutí, aby se vrátila zpátky do práce. Vývojáři slibují, že hráči budou mít velký vliv na vývoj tohoto osobního příběhu, čeká nás spousta voleb v dialozích i akcích. Díky tomu má každý hráč prožít svou unikátní story. Lake nabídne tři hlavní konce postavené na předchozích rozhodnutích, přičemž závěr hry má být obzvlášť dramatický.

Zdejší volby ovšem nemají být černobílé. Interaktivní příběh údajně nenabídne žádné jednoznačně správné a špatné odpovědi či akce. Scénář se navíc zabývá podle studia náročnými tématy. Můžeme ovlivnit osud hlavní hrdinky i její budoucnost a pak porovnat s přáteli, k jakému oni dospěli závěru.

Autoři tvrdí, že Lake představuje unikátní spojení klasických adventur, moderních příběhových adventur a ježdění v otevřeném světě. Hratelnost samotná ale nemá představovat stres nebo výzvu v pravém slova smyslu. Půjde o relaxační záležitost, v níž bude dost prostoru na zkoumání prostředí a seznámení se s jeho obyvateli. Nechtěná rozhodnutí půjde opravit a rozhodně se při hraní obejdeme bez návodu, naznačují autoři.

Tým nás přitom láká na krásné kulisy v době, kdy lidé nebyli soustavně vzájemně propojení za pomoci moderních technologií. K uklidňujícímu dojmu má rozhodně přispět i stylizace připomínající animovaný film nebo oživlý komiks.

Doktor Hollywood v sukni?

Titul Lake by měl vyjít ještě letos. Míří na PC i konzole. Studio Gamious sídlí v Nizozemsku a chce tvořit originální a přístupné hry s jednoduchou hratelností. Pokud bych měl hádat, troufnu si říct, že se příběh Meredith může mít podobný smysl a poselství jako komedie Doktor Hollywood, kde si hlavní roli střihl Michael J. Fox. I když výchozí premisa je pochopitelně odlišná.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru