Resident Evil Village, Capcom, Lady Dimitrescu inspirovala Čachtická paní

Lady Dimitrescu inspirovala Čachtická paní

Vývojáři Resident Evilu se odvolávají také na Addamsovu rodinu a japonskou legendu

Zdroj: Capcom
11. 2. 2021
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
7. 5. 2021
2023 (iOS)

Ani Ethan Winters, ani Chris Redfield. Hlavní hvězdou připravovaného survival hororu Resident Evil Village je v posledních týdnech postava známá jako Lady Dimitrescu neboli Tall Lady. Určitě jste také narazili na nějaký cosplay, fanart či vtípek s touto prostorově výraznou ženou. Art director hry Tomonori Takano se v rozhovoru pro magazín IGN rozpovídal o tom, odkud autoři čerpali inspiraci.

Takana inspirovala například u nás dobře známá Alžběta Báthoryová, přezdívaná Čachtická paní.

Když se vývojáři rozhodli, že Resident Evil Village bude obsahovat hrad a upíry, nechtěli se nechat svázat obecně zažitou představou. Takana inspirovala například u nás dobře známá Alžběta Báthoryová, přezdívaná Čachtická paní, ale také japonská městské legenda nebo Morticie Addams z Addamsovy rodiny v podání Anjelicy Huston. Jak podotýká IGN, Lady Dimitrescu skutečně nevypadá jako klasický upír podle tradičně vžité představy.

Vývojáři také nechtěli spoléhat jen na stereotypní gotické hororové motivy a do celkového designu zakomponovali prvky z období Velké hospodářská krize. Na oblečení se zase odráží něco z Eduardovské období nebo dvacátých let 20. století. Tomonori Takano uvedl, že tato stylizace navazuje na nový směr, který stanovil Resident Evil 7: Biohazard.

“Analyzovali jsme postavy a prvky série Resident Evil, abychom viděli, zda jsou skutečně strašidelné, anebo už se staly tak běžnými, že ztratily svou schopnost vystrašit hráče,” vysvětlil Takano. Aby hráče opravdu vyděsili, museli se vzdát stereotypů. Takano se proto pokusil zapomenout na dřívější design a přijít s něčím novým.

Nová strategie se podle něj vyplatila. Odezva byla skvělá a fenoménu Tall Lady si všimla i neherní média. “Nemyslím, že někdo (v týmu) mohl předvídat, jak úžasně budou fanoušci reagovat na Lady Dimitrescu,” uvedl Takano s tím, že jej to samotného překvapilo. Tomonori Takano ale upozornil, že Resident Evil Village není jen o velkých ženách s velkými klobouky. To, co jsme dosud viděli, je podle něj jen částí hry. Můžeme se prý těšit na spoustu dalších zajímavých věcí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru