Observer: System Redux, Bloober Team, Kyberpunkový thriller Observer vyjde na nových konzolích

Kyberpunkový thriller Observer vyjde na nových konzolích

Vývojáři potvrdili množící se spekulace. Vylepšená nebude jen grafika, ale také obsah

Zdroj: Bloober Team
17. 4. 2020
Název: Observer: System Redux Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Polské studio Bloober Team, známé zejména díky své zálibě v psychologických hororech, se během vánoční sezóny vrátí na scénu v doprovodu dalšího děsivého příběhu. Že by se mohlo jednat o titul vycházející z povedeného kyberpunkového thrilleru Observer z roku 2017, víme díky náznakům od začátku dubna, jisté však nebylo, co přesně autoři chystají a jakým způsobem budou schopní vrátit do hry hlavního hrdinu. Možná i proto, že se začalo na téma Observeru divoce spekulovat, rozhodli se vývojáři konečně odhalit, co pro hráče chystají a s první sadou konkrétnějších detailů odhalují remaster pro nové konzole.

Titul pojmenovaný Observer: System Redux dorazí na PS5 a Xbox Series X s vidinou plného využití jejich potenciálu, nemá se však jednat o prostý remaster s lepšími texturami a vyšším rozlišením, ale o obsahově bohatší záležitost, která nabídne nový úhel pohledu na samotný příběh. Na zápletce se však nic zásadního nemění – hráči se vrátí do budoucnosti roku 2084, ve které napadá organismy kyberneticky vylepšených lidí nemoc Nanophage. Nákaza a velké množství mrtvých lidí uvrhne celé lidstvo do chaosu a právě v tu chvíli vstupuje na scénu detektiv Dan Lazarski, který v rámci svého pátrání po zmizelém synovi odhaluje temná tajemství a konspirace. Vývojáři nicméně potvrzují, že vedle dosud neviděných scén ocení hráči také některé nové mechanismy, byť i na tomto místě zůstávají stále velmi nekonkrétní.

Jediné, co tedy lze necelou minutu a půl zkoumat, je první teaser v rozlišení 4K, který dává jasně najevo, že právě grafika hry bude Redux verzi prodávat. Jak už bylo řečeno v úvodu, nejde o exkluzivitu ani jedné z nových platforem, polští vývojáři se ale prozatím vyhnuli jakékoli zmínce o případné PC verzi, případně o zvýhodnění majitelů původní hry. Zde lze zároveň poukázat na to, že s blížícím se příchodem nové generace konzolí se budou podobná odhalení již jednou vydaných titulů pravděpodobně objevovat častěji. Nicméně právě Observer láká hráče nejen vylepšenou grafikou s podporou 4K rozlišení, ale také rozšířením původní hry i z hlediska obsahu a prvků hratelnosti.

Ovšem v jakých konkrétních ohledech bude herní verze Krakova po katastrofickém zásahu digitálního moru bohatší po stránce obsahu, to zatím nevíme jistě. Nelze tedy v tuto chvíli ani odtušit, zda by se mohlo vyplnit přání té části fanoušků, která volala po užším propojení se sci-fi FPS se skromným názvem 2084. Ono rozšíření herní náplně by se ale dle dosavadních informací mělo dotknout i příběhu, otázkou však je, jak by se například vývojáři poprali se smutným faktem tím, že hlas hlavnímu hrdinovi propůjčil již zesnulý nizozemský herec Rutger Hauer. Nechme se ale překvapit, další detaily by měly dorazit v následujících týdnech. Hra samotná by pak měla vyjít v čase nadcházející vánoční sezóny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru