Kvůli koronaviru je v ohrožení i letošní BlizzCon

Kvůli koronaviru je v ohrožení i letošní BlizzCon

Blizzard v přípravách pokračuje, pořadatelé si ale uvědomují, že za týden může být vše jinak

Zdroj: Destructoid
10. 4. 2020

Nový typ koronaviru ovlivňuje chod společnosti prakticky po celém světě a herní průmysl samozřejmě nemůže být výjimkou. Většina těch velkých plánů teď bere za své a to se týká nejen odkladů her, ale bohužel také velkých společenských akcí. Nikoho v tuto chvíli tedy asi příliš nepřekvapí, že Blizzard už začíná navenek pochybovat o možnosti pořádání letošního ročníku BlizzConu.

Tradiční setkání fanoušků titulů od Blizzardu se koná již od roku 2005 a v posledních letech se návštěvnost trvale zvyšuje. Poslední oficiální údaj pochází z roku 2018, kdy se BlizzConu zúčastnilo na 40 tisíc návštěvníků. A přesně něco takového, mít na jednom místě desetitisíce osob, je v dnešní době pro většinu národů přinejlepším nemyslitelné. Začátek listopadu je sice ještě poměrně daleko, Blizzard je však ve svých predikcích z pochopitelných důvodů raději opatrný už nyní. Akci prozatím nikdo neruší, pořadatelé ale vyzývají ke střízlivým očekáváním. Oficiální prohlášení od výkonné producentky BlizzConu Saralyn Smith trefně poukazuje na to, že herní výstava je teď beztak asi to poslední, na co má společnost v těchto dnech pomyšlení.

V současné době může být jisto už za týden, anebo také za několik měsíců.

Saralyn Smith je v otázce jakýchkoli slibů opatrná a ke stále ještě opatrně chystané akci dodává následující: „I když všichni doufáme, že později tento rok bude situace lepší, konečný výsledek je, že v tomto bodě je příliš brzy odhadovat, zda se bude BlizzCon 2020 konat. Zdraví naší komunity, zaměstnanců a každého, kdo s akcí pomáhá, je naší nejvyšší prioritou. Může to být několik měsíců, než si budeme jisti, jestli nebo jak budeme pokračovat. Ale jakmile budeme mít nějakou zprávu, hned ji sdělíme.“ Autorka příspěvku nadále vyjadřuje pochopení nad tím, že nutnost plánovat dopředu se samozřejmě týká i fanoušků vyhlížejících tuto akci a slibuje přinést jim jakékoli konkrétnější informace hned, jakmile to jen bude možné. Pravdou ale je, že v současné době může být jisto už za týden, anebo také za několik měsíců. V tomto ohledu ale bude Blizzard jistě plánovat s ohledem na hráče (kteří mohou cestovat zdaleka a musí kromě cesty myslet i na ubytování) a dá se předpokládat, že než je nechávat několik měsíců v nejistotě, tak pravděpodobně raději zavčasu oznámí například úplný přechod do on-line prostředí.

Jistého zatím není nic, je ale dost pravděpodobné, že BlizzCon může následovat příklady ostatních. Tedy třeba odklad GDC či výstavy E3, která se navíc nebude konat ani digitálně. Pro Blizzard Entertainment domovskou Kalifornii nadále platí, že je jedním z nejpostiženějších míst Spojených států a je z toho důvodu dost pravděpodobné, že vládou nařízené restrikce mohou platit i na podzim. A pokud ještě v té době nějaká omezení budou aktuální, tak se dozajista budou týkat akcí, na něž má potenciál dorazit desetitisíce návštěvníků z celého světa. A otázkou je koneckonců také to, zda mohou případné změny v charakteru BlizzConu znamenat také něco pro nadcházející tituly.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru