Flashback 2, Microids, Kultovní Flashback se dočká dvojky. I když už ji měl

Kultovní Flashback se dočká dvojky. I když už ji měl

Microids oznámili pokračování slavné francouzské plošinovky. Pracuje na ní původní autor

Zdroj: Delphine Software
5. 5. 2021
Název: Flashback 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2023

Francouzská společnost Microids oznámila comeback další klasické značky – Flashback. Ve vývoji je pokračovaní nazvané prozaicky Flashback 2, a to navzdory tomu, že původní hra se dočkala sequelu v podobě hry Fade to Black už v roce 1995. Nový projekt vznikne pod dohledem designéra originálu, jímž byl Paul Cuisset. Titul míří na PC i konzole a znovu půjde o akční plošinovku s Conradem B. Hartem v hlavní roli.

Původní Flashback vyšel v roce 1992, před bezmála třiceti lety, připomínají Microids s tím, že předběhl svou dobu díky inovativní hratelnosti i animacím postav. Hra je oslavována také pro zajímavý příběh a filmovou atmosféru, které v té době nebylo na tomto poli vůbec snadné dosáhnout.

Hra zaznamenala obrovský komerční úspěch a vynikající ohlas měla u kritiky i fanoušků. Guinnessova kniha rekordů ji označuje za nejprodávanější francouzskou hru všech dob.

Šéf Microids Stéphane Longeard si pochvaluje možnost vydat pokračování slavné a úspěšné francouzské hry od studia Delphine Software. Titul nazývá mistrovským dílem. Samotný autor Paul Cuisset říká, že myšlenku na pokračování měl už dlouho v hlavě. Nemůže se prý dočkat, až si hráči vyzkouší nové dobrodružství. Oslovit autoři chtějí nejen milovníky originálu, ale každého se slabostí pro futuristické hry. Flashback 2 má vyjít příští rok.

Dnešní optikou a terminologií bychom zřejmě Flashback nazvali logickou plošinovkou podobně jako jeho duchovního předchůdce Another World z roku 1991. Ten sice také vytvořilo studio Delphine Software, ale jeho autorem byl Éric Chahi. I když by se termíny jako kultovní klasika nemělo plýtvat, Flashback si tohle označení rozhodně zaslouží. Hra zaznamenala obrovský komerční úspěch a vynikající ohlas měla u kritiky i fanoušků. Guinnessova kniha rekordů ji označuje za nejprodávanější francouzskou hru všech dob.

Microids už dříve vydali vylepšenou verzi jedničky, která obsahovala řadu novinek. Nešlo přitom o jedinou reedici. Už v roce 2013 vyšel remake, na kterém rovněž pracoval Paul Cuisset a jeho tehdejší společnost VectorCell. Hru tehdy vydával Ubisoft a postupně zamířila na Xbox 360, PS3 a PC. Není přitom jasné, jak bude Flashback 2 propojen s Fade to Black, respektive zda vůbec bude nějak propojen.

Ve vývoji bylo i pár dalších projektů pod touto značkou. Třetí díl se měl jmenovat Flashback Legends a pracovaly na něm společnosti Delphine Software International a Adeline Software International. Na rozdíl od Fade to Black se jednalo opět o 2D plošinovku a mířila exkluzivně na handheld Game Boy Advance. Mohla vyjít v roce 2003, ale její autoři zkrachovali. Ven se však dostala neoficiální cestou alespoň nedokončená verze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru