Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, Rockstar Games, Kritizované remastery GTA dorazily na Steam

Kritizované remastery GTA dorazily na Steam

Ani tentokrát se to neobešlo bez problémů. Podpora Steam Decku má být za očekáváním

Zdroj: @Tervel1337
20. 1. 2023

Remasterovaná kompilace Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition vyšla na PC a konzolích už v listopadu 2021. Ale právě PC verzi Rockstar prodával jen ve svém vlastním obchodě. Před pár dny se objevily spekulace, že kolekce dorazí také na Epic Games Store a navíc rovnou se slevou. S touto informací přišel velmi důvěryhodný leaker billbil-kun, který se proslavil díky svým předpovědím her pro předplatitele PlayStation Plus a Xbox Live Gold. Lákal, že hra vyjde 19. listopadu, ale nakonec se tak nestalo.

Podpora Steam Decku a cesta na EGS

Namísto toho se Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition objevilo na Steamu a rovnou s podporou Steam Decku, i když ne plnou. Platí rovněž, že hra je tu momentálně o polovinu levnější a prodává se do 2. února za 30 eur. Pak bude stát 60 eur. Insider billbil-kun na Twitteru žertoval, že možná Epic zapomněl hru vydat a že snad důvodem nevydání není on sám. Možná jsou ale skutečným důvodem nějaké technické problémy, přemítal leaker.

Víc světla nakonec do celé věci vnesl samotný Rockstar. Potvrdil, že na Epic Games Store remastery skutečně míří a uživatelé se jich dočkají do konce ledna, pokud tento distribuční kanál preferují. Ve slevě na Steamu jsou mimochodem i další hry od Rockstaru. Ušetřit můžete až 70 procent z jejich běžné ceny.

Trochu mě nicméně znepokojily už čerstvé ohlasy hráčů na Steamu, že hry stále nejsou v dobré kondici a navíc prý dobře nefungují ani na Steam Decku.

Dál přitom hráči čekají na porty pro iOS a Android. Ty měly dorazit už první polovině loňského roku, ale dočkáme se až letos. Pravděpodobně v prvním čtvrtletí. Autoři ze studia Grove Street Games měli mezitím remastery vylepšovat, ale sám jsem neměl od vydání “odvahu” se k nim vrátit, takže vlastně netuším, v jakém stavu přesně jsou.

Pokud jste v nedávné době Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition hráli, či dokonce v tuto chvíli hrajete, neváhejte se s námi podělit o své postřehy stran kvality a případných zlepšeních. Trochu mě nicméně znepokojily už čerstvé ohlasy hráčů na Steamu, že hry stále nejsou v dobré kondici a navíc prý dobře nefungují ani na Steam Decku, jehož podpora zjevně některé z nich přilákala.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru