Kotaku: Ubisoft pracuje na remaku Black Flag

Kotaku: Ubisoft pracuje na remaku Black Flag

S populárním pirátským Assassinem pomáhají také autoři Skull and Bones

Zdroj: Ubisoft
1. 7. 2023

Tradičně velmi dobře informovaný magazín Kotaku tvrdí, že Ubisoft chystá remake populární hry Assassin’s Creed IV: Black Flag z roku 2013. Podle dvou zdrojů obeznámených s projektem má být vývoj na začátku a potrvá přinejmenším ještě několik let. Zajímavé přitom je, že do projektu je údajně zapojen i tým Ubisoft Singapore, který pomáhal už s vývojem originálu a později se vrhl na „prokletý“ pirátský spin-off Skull and Bones, který vzniká už dlouhých 10 let. Jeho úkolem má být modernizovat právě části, v nichž se hráč plaví po moři.

Kotaku jinak podle svého textu netuší, zda půjde o věrný remake, anebo se jej autoři pokusí doplnit o některé moderní prvky, které přišly až s posledními díly. Podle mě by ale takové úpravy hratelnosti a snaha naroubovat na původní hratelnost mechanismy novějších akčních RPG byla spíš na škodu. Podle Kotaku je ironií, že někteří vývojáři Skull and Bones přinejmenším soukromě diskutovali také o tom, že by se jejich vlastní hra mohla vrátit zpět k něčemu, co by víc připomínalo právě Black Flag. V této vizi by mohla hra nabídnout kooperativní průzkum a souboje na blízko. Ve skutečnosti má ale Skull and Bones nabídnout “pouze” námořní souboje a velmi omezené aktivity na souši.

Pracujte déle a dostanete večeři

Pokud jde o Skull and Bones, Kotaku se dostalo k internímu mailu, v němž vedení singapurského studia naléhá na vývojáře, aby pracovali v kanceláři a nikoli na dálku z domova. Na pracovišti mají k dispozici snídaně a večeře jako poděkování, ale Kotaku to interpretuje tak, že se jedná o způsob, jak zaměstnance současně přimět, aby zůstávali v práci déle a dělali více hodin. To vše ve snaze stihnout vydání uzavřené bety, která má vyjít v srpnu.

Mluvčí Ubisoftu celkem přirozeně odmítl neoficiální zprávy jakkoli komentovat. Pokud by vydavatel vše udělal, jak má, vylepšený Black Flag je vzhledem ke své popularitě a kvalitám v podstatě sázkou na jistotu. Pro většinu fanoušků jde o jeden z nejlepších dílů. Když si odmyslíme, zda je třeba, aby se relativně brzy dočkal vylepšené verze. Hráči v diskuzích vtipkují, že by bylo dobré, kdyby Ubisoft odolal pokušení naroubovat na Black Flag NFT nebo free-to-play prvky. Otázkou také je, zda skutečně půjde o plnohodnotný remake, protože až dosud se Assasin dočkal jen několika lehce vylepšených verzí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru