„Konzole“ od KFC s ohřívačem kuřat nemá být jen vtip

„Konzole“ od KFC s ohřívačem kuřat nemá být jen vtip

Do výroby se údajně pustil Cooler Master. Zařízení splňuje nároky na hraní ve 4K a 240 fps

Zdroj: Cooler Master
23. 12. 2020

Pokud jste si mysleli, že rok 2020 už nemůže být divnější, máme pro vás další důkaz vašeho omylu. Vzpomínáte si na červnové odhalení konzole PlayStation 5? A pamatujete si také na plejádu vtipných obrázků a reklam, které se snažily na dosahu oznámení nové konzole od Sony participovat? Pak se vám zřejmě vybaví reklama od KFC, ve které řetězec rychlého občerstvení představil své vlastní herní zařízení nazvané přiléhavě KFConsole. Už jen podoba s obligátním kyblíkem a integrace ohřívače na kuřecí kousky však dávaly vytušit, že jde jen o vtípek a na reklamu se po prvotním zájmu docela rychle zapomnělo. Ostatně, ani my jsme ji nepřikládali žádný hlubší význam a vracíme se k ní se značně zdviženým obočím. Zdá se totiž, že společnosti Cooler Master, Asus, Seagate a právě KFC budou chtít koncept dotáhnout do konce a KFConsole by se mohla začít skutečně prodávat.

Diskuzi kolem černého boxu rozproudil včerejší tweet oficiálního účtu KFC Gaming, který prohlásil, že konzolové války jsou u konce. Níže se pak nacházel minutový teaser, který představoval domnělou „konzoli“ detailněji, nežli tomu bylo v červnu a spuštěna byla i oficiální stránka s popisem dílčích vlastností. Někdo se tedy buďto dobře baví, nebo sledujeme představení svérázného zařízení, které udrží vaší večeři v teple a ještě vám umožní hrát v rozlišení 4K a 240 fps. Datum vydání, cena, ani konkrétní specifikace malého počítače nebyly zveřejněny, jednotlivé popisky ale poměrně standardním způsobem lákají, na co se mohou hráči těšit a smažené kuřecí kousky rozhodně nejsou to jediné.

KFConsole by měla být připravena na hraní ve VR, její výkon by měl dostačovat na výše uvedené hraní ve 4K při 240 snímcích za vteřinu a zájemci budou moci využít také efekty ray tracingu. Hardwarově se má KFConsole spoléhat na procesor od Intelu a konfiguraci odpovídající minipočítačům Intel NUC 9. Grafickou kartu pak obstará ASUS a na webu KFConsole se mluví také o speciálním hot-swapping slotu, který by měl umožnit měnit grafické karty za chodu počítače. A stejně jako moderní konzole má KFConsole spoléhat na NVMe SSD, konkrétně od společnosti Seagate s kapacitou 1 TB. To nejdůležitější má však na starosti Cooler Master, který ve spolupráci se švédským moderem počítačů Timeplayem připravil speciální skříň v podobě zmiňovaného kyblíku od KFC.

„My v Cooler Master jsme trochu zvláštní. Vždycky se snažíme myslet mimo stanovený rámec a přinášíme ten nejvyšší výkon ve značném stylu. Náš expertní tým moderů, který vede legendární švédsky umělec Timeplay, se pustil do přípravy téhle úžasné bestie a podařilo se mu to skvěle,“ hlásá produktová stránka KFConsole. Vrcholem inženýrství je pak patentovaný šuplík na kuřata nazvaný Chicken Chamber, skrze který proudí horký vzduch odváděný z počítače ven. „Můžete se tak soustředit na vaší hru a užít si křupavé kuře mezi jednotlivými koly v odpovídající teplotě,“ vysvětluje Cooler Master. Snad ale dobře vyřešili i odpadávající drobky, aby se pak ve ventilátorech nemlátily kusy osmažené mouky a jedinečná směs 11 bylin a koření…

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru