Konzole Atari VCS by měla dorazit nejpozději na Vánoce

Konzole Atari VCS by měla dorazit nejpozději na Vánoce

Podporovatelé z Indiegogo ji obdrží už v říjnu. Launchovým titulem je Missile Command

Zdroj: Atari
2. 7. 2020

O konzoli Atari VCS jsme toho na Vortexu napsali za uplynulý rok a půl opravdu hodně. Vlastně tolik, že by už bylo na místě celou tuhle odyseu ukončit a soustředit se už jen na produkt jako takový. Zařízení by však nesmělo projít tolika změnami, odklady a dalšími nepříjemnými kauzami, kvůli kterým se launch nepříjemně oddaloval, a to nejen pro potenciální zákazníky, ale hlavně pro podporovatele z původní kampaně na portálu Indiegogo. Podle nejnovějších informací už ale existuje definitivní datum uvedení, o kterém lidé z Atari informují prostřednictvím článku magazínu Game Informer.

To nejdůležitější zaznívá hned v úvodu – Atari VCS by měli podporovatelé obdržet v průběhu října, všichni ostatní si pak budou moci konzoli zakoupit během letošních Vánoc. Bez ohledu na to, že v podobném termínu dorazí také PlayStation 5 a Xbox Series X, není nutné toto rozhodnutí považovat za marketingový přešlap, uvážíme-li, pro koho je VCS určeno. I když zahrnuje moderní hardware, na kterém může běžet vlastní operační systém Atari World, ale také například Windows 10, jeho cílovou skupinou jsou spíše pamětníci a hardwaroví nadšenci, kteří si chtějí připomenout slávu značky. I úvodní herní nabídka nakonec počítá s více než stovkou retro titulů a není příliš pravděpodobné, že se vývojáři budou jakkoliv předhánět v tom, kdo pro Atari vytvoří něco nového. Podtrhuje to i titul, kterým se Atari momentálně chlubí nejvíc, a sice reimaginace legendárního Missile Commandu s podtitulem Recharged, která vyšla už v květnu na Switchi, mobilních zařízeních a PC, kde se momentálně prodává za necelé 3 eura. Přináší vylepšenou grafiku, byť s přiznanou retro stylizací a několik možností vylepšení kanónu, který sestřeluje vypálené rakety. Nic víc, nic míň.

I když zahrnuje moderní hardware, na kterém může běžet vlastní operační systém Atari World, ale také například Windows 10, jeho cílovou skupinou jsou spíše pamětníci a hardwaroví nadšenci.

Máme-li se vrátit k uvedení konzole, podstatná je pochopitelně i cena, a jak už zaznívalo dříve, Atari VCS rozhodně nebude levným kouskem hardwaru. Balíček s konzolí, přepracovaným původním ovladačem a moderním gamepadem vyjde v předobjednávkách na 390 dolarů, samotná konzole bez ovladačů pak stojí o 90 dolarů méně a lze k ní připojit většinu periferií, které obvykle u PC používáte. Co se týče barevných variant, Atari nabízí model s imitací dřeva, černou variantu a žlutou se vzorem uhlíkových vláken. Dostupnost v České republice se dosud nepodařilo ověřit, v katalogu ji ale některé z domácích obchodů s elektronikou mají zapsanou. Rozhodující nicméně bude množství zásob, čímž se můžeme obloukem vrátit k problémům nastíněným v úvodu a připomínat, kterak produkce vázla, a jak se hardware konzole několikrát měnil…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru