Kontroverzní hráč si už hry od EA na svém účtu nezahraje

Kurt0411 nepřestal s urážkami vývojářů a protihráčů ve FIFĚ, jeho účet byl definitivně zrušen

25. 2. 2020

Pondělí, mnohými lidmi už tak označované za nejhorší den v týdnu, bylo tentokrát obzvláště nepříjemné pro profesionálního hráče FIFY Kurta Frenche. Vývojáři z Electronic Arts se rozhodli zareagovat na jeho opakovaně nevhodné chování v uplynulých měsících a přistoupili k poměrně drastickému opatření – podle včerejšího vyjádření na sociálních sítí udělili Frenchovi ban na všechny hry z portfolia Electronic Arts, včetně veškerých doprovodných online služeb. Jde tak o jeden z nejpřísnějších trestů za poslední roky a incident zcela pochopitelně vyvolává bouřlivé emoce. Zástupci EA hovoří o osobních útocích, výhružkách a porušování pravidel, které překročilo meze slušnosti a nehodlají už Frenchovo chování tolerovat. Hráč se na druhou stranu brání a jeho příznivci coby akt solidarity vyzývají EA, aby zabanovalo i jejich účty.

Situace mezi Frenchem a Electronic Arts se začala vyostřovat loni v listopadu, kdy byl hráč vyloučen ze soutěžních zápasů EA Sports FIFA 20 Global Series kvůli tomu, že během svého streamu poplival vlajku s logem Electronic Arts a nešetřil urážkami na konto vývojářů. Vyloučení nicméně přišlo po sérii upozornění a posledním varování, které dostal Kurt French poté, co ve svých streamech nadával protihráčům a nabádal k urážkám EA své diváky. V souvislosti s dosahem jeho videí pak výrazně překročil hranice nastavených pravidel zmiňované ligy, která zakazují vytvářet a sdílet nenávistný či jinak urážlivý obsah, za což logicky přišel trest. Zdálo se tedy, že zákazem účasti v oficiálních turnajích pod záštitou EA celý incident skončí, kdo ale sledoval Kurta0411 pravidelně věděl, že své chování nezměnil a vzhledem ke zprávě, kterou publikovali vývojáři včera večer, probíhalo zřejmě něco dalšího i na pozadí mimo záběry webkamery.

Od dnešního dne je Frenchův účet na stránkách Electronic Arts zrušen, což mu sice efektivně nezamezí hraní her – účet si může založit nový – ale přichází tím o veškerou historii, nahranou v režimu FIFA Ultimate Team.

„Od té chvíle [kdy byl Kurt0411 loni v listopadu zabanován], pokračoval ve sdílení urážlivých a výhružných zpráv i videí o zaměstnancích EA a protihráčů. Na sociálních sítích pak vyzýval ostatní, aby dělali to samé. Jeho vystupování překročilo hranice slušnosti, změnilo se v osobní útoky a porušovalo nastavená pravidla. Výhružky nebudeme tolerovat,“ uvádí vývojáři. Připomínají tím také skutečnost, že krátce po vyloučení z esportové ligy byl několika zaměstnancům odcizen účet na sociálních sítích a narušeno soukromí. Jak už tedy bylo uvedeno v úvodu zprávy, od dnešního dne je Frenchův účet na stránkách Electronic Arts zrušen, což mu sice efektivně nezamezí hraní her – účet si může založit nový – ale přichází tím o veškerou historii, nahranou v režimu FIFA Ultimate Team. Sám French vyjádřil krátce po banu rozčarování nad rozhodnutím vývojářů a uvádí, že nikomu nevyhrožoval.

„Vykázat mě z esportu jim nestačilo, snažit se zrušit moje účty na Twitchi a YouTube jim nestačilo, takže teď ruší můj více než 10 let starý účet na FUT. Nemám slov… Chtěl bych ale říct, že jsem nikdy neřekl nic, co bych říkat neměl. Tohle všechno je mnohem složitější, než se může zdát. Nechtěli, abych hrál na turnajích, protože se báli, že je vyhraju, že porazím jejich zlatého chlapce,“ říká French a naráží tak na youtubera s přezdívkou Castro1021. Vymezuje se také proti tomu, že by komukoliv vyhrožoval a dožaduje se důkazů, na což vývojáři nereagují. V minulosti je ale French mnohokrát sprostě osočoval, označoval jejich snahy o odstraňování nahraných videí z FIFY za tyranii a celý jeho Twitter je posetý více či méně konkrétními nadávkami. Konkrétně tak nazval řadu komunitních manažerů neužitečnými čů*ky, hloupými ku*ami, hromadami ho*en a zas*anými zm*dy. Přesto se jej mnozí hráči zastávají, tvrdí, že jako jediný dokázal do rozbité a nefunkční hry přinést trochu zábavy a vyjadřují nad přísným rozhodnutím značné rozčílení.

Vývojáři v závěru své včerejší zprávy uvedli, že kritiku vlastní práce neodmítají, očekávají však konstruktivní a hlavně slušný přístup, o kterém v případě Kurta0411 nemohla být řeč.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru